10 rad, które pomogą ci osiągnąć sukces w obstawianiu

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #9

Dekalog bukmacherski

Typowanie meczy piłkarskich oraz inne zakłady sportowe to ciężki kawałek chleba. Nawet traktując to jako hobby i korzystając z niskich stawek, warto poświęcić sporo czasu na analizę, by unikać nierozsądnych błędów. Dziś przedstawiamy kilka porad, które powinny pomóc w odniesieniu sukcesu, chociaż ostatecznie zależy on twojej pracy włożonej w zakłady i chłodnej kalkulacji. 

  1. Wybieraj zakłady sportowe z dyscyplin, które znasz

Błędem, który stosunkowo często popełniają mniej doświadczeni gracze, jest typowanie meczy wyłącznie ze względu na kursy. Zakłady sportowe opierają się na prawdopodobieństwie, więc takie traktowanie sprawy doprowadzi w najlepszym razie do sytuacji, w której gracz w dłuższej perspektywie „wychodzi na zero”, a przecież nie o to chodzi. Sukces opiera się na dostrzeżeniu czegoś więcej, dlatego skoncentruj się na dyscyplinach, które znasz i śledzisz.

  1. Typowanie meczy drużyn, których poczynania śledzisz

Jednak to tylko połowa sukcesu, ponieważ nawet jeśli jesteś fanem piłki nożnej, niekoniecznie masz wiedzę na temat wszystkich rozgrywek i drużyn dostępnych w zakładach sportowych. Nawet jeśli nie masz zbyt wiele czasu na śledzenie transmisji sportowych, wybierz przynajmniej jedną ligę i drużyny, z których poczynaniami jesteś na bieżąco. Jest to dość łatwe w przypadku rodzimych lub topowych rozgrywek. W ten sposób zwiększasz szansę na to, że nie umkną ci żadne istotne szczegóły.

  1. Porzuć emocje – zakłady sportowe to kalkulacja

Typowanie meczy drużyn, które dobrze znasz, może jednak sprawić, że wpadniesz w pewną pułapkę – tzn. zaczniesz myśleć o zakładach sportowych życzeniowo. Jeśli jesteś zapalonym kibicem jednego z zespołów lub nie przepadasz za innym, postaraj się odłożyć na bok emocje, a jeśli to niemożliwe, unikaj zakładów sportowych, w których uczestniczą wspomniane drużyny lub ulubieni zawodnicy.

  1. Szukaj bonusów powitalnych, freebetów oraz innych promocji

Z tą podstawową wiedzą możesz już poszukać bukmachera. Na tym etapie masz szansę skorzystać z wartości dodanej, jaką stanowią bonusy i promocje, którymi bukmacherzy przyciągają nowych graczy. Obecnie standardem jest bonus powitalny w postaci podwojenia depozytu, na przykład aż do 500 zł – jak w przypadku totolotek.pl. Dodatkowo warto poszukać freebetów, czyli darmowych zakładów bez ryzyka, i innych promocji – na przykład za polecenie znajomego.

  1. Postaw na analizę tabel i wyników

Mając wybraną ligę i bukmachera, a także podwyższony depozyt, możesz już rozpocząć typowanie meczy. Szanuj swoje pieniądze i nim stworzysz pierwszy kupon, dokonaj analizy interesujących cię wydarzeń. Jeśli zakłady sportowe, które wybierasz, dotyczą konkretnej ligi, dokładnie zapoznaj się z tabelą. Czasami, zwłaszcza na początku sezonu, miejsca poszczególnych drużyn mogą być nieco mylące. Niektóre z nich lepiej radzą sobie na wyjeździe, inne wygrywają niemal wszystko na własnym boisku. Zwróć uwagę na kilka ostatnich spotkań zgodnie z prawem serii. Przypomnij sobie poprzednie rozgrywki między konkretnymi zespołami. Pamiętaj też, że derby mogą rządzić się swoimi prawami.

  1. Typowanie meczy opiera się na wszystkich czynnikach

Analiza nie może kończyć się na statystykach. Zakłady sportowe dotyczące konkretnego wydarzenia wymagają głębszej analizy. Na wynik wpłynąć mogą między innymi spodziewana pogoda, absencja kilku graczy, przemęczenie drużyny, jak również stawka spotkania. Gdy pod koniec sezonu jedna z drużyn walczy o utrzymanie, a inna nie gra już o nic, zajmując bezpieczne miejsce w górnej części tabeli, faworytem bywa ta pierwsza. A może na atmosferę w zespole wpływają doniesienia medialne, co przekłada się na zgranie zawodników na boisku? To tylko przykłady. Typowanie meczy musi opierać się wieloczynnikowej analizie.

  1. Szukaj valuebetów

Gracze, którzy taką analizę opanowali do perfekcji, wybierają zakłady sportowe nieprzypadkowo. Są w stanie oszacować na jej podstawie prawdopodobieństwo i porównać je z propozycją bukmachera, gdzie za kursami stoi przecież sztab ludzi. W dłuższej perspektywie korzyści powinno przynieść obstawianie tak zwanych valuebetów, czyli typów, których kursy wydają się zawyżone. Korzystne może okazać niekoniecznie szukanie zwycięzcy, a po prostu valuebetów. Jednak takie podejście do sprawy wymaga cierpliwości i niekoniecznie jest dobrą strategią dla wszystkich graczy.

  1. Pojedyncze kupony na zakłady sportowe dobre na początek

Wielu doświadczonych graczy zwraca uwagę, że znacznie lepiej, zwłaszcza na początku przygody z bukmacherką, obstawiać zakłady sportowe typu single, czyli uwzgledniające tylko jedno wydarzenie. Oznacza to bowiem znacznie niższe ryzyko, choć oczywiście wygrane też będą skromniejsze.

  1. Nie powielaj wydarzeń na wielu kuponach

Typowanie meczy wiąże się z ograniczaniem ryzyka. Zakłady sportowe w przypadku wielu graczy polegają na dużej liczbie kuponów w każdy weekend. Można tego próbować, ale pod jednym warunkiem. Nie powinno się na nich powielać tych samych wydarzeń sportowych, bo wówczas jedna niespodziewana porażka przyczyni się do dużej straty.

  1. Racjonalnie zarządzaj depozytem

Na koniec warto zwrócić uwagę na kwestię zarządzania depozytem. Każdemu od czasu do czasu wydaje się, że znalazł „pewniaka”. Jednak istnieją one tylko w teorii. Dlatego żaden gracz nie powinien poświęcać na pojedyncze zakłady ani całego depozytu, ani znacznej jego części. Zakłady sportowe to zajęcie na dłuższy czas, a takie stawianie sprawy może ją szybko zakończyć bankructwem. Ponadto warto trzymać się zasady, że im wyższy kurs, tym stawka niższa i odwrotnie.