Arka Gdynia zwycięzcą Ekstraklasa Games

Turniej esportowy Ekstraklasa Games 2020 za nami! Mamy przyjemność poinformować, że zwycięzcą turnieju na konsoli Xbox One została drużyna Arki Gdynia Esports! Był to największy w Polsce turniej esportowy w grze EA Sports FIFA. Po ośmiu najlepszych zawodników na każdej konsoli rywalizowało o tytuły mistrzowskie drugiej edycji oraz o nagrody wartości 35 tysięcy złotych! W rankingu konsol Playstation 4 Arkowcy zdobyli 4. miejsce.

Po Rundzie Wiosennej i Zimowej, które wyłoniły najlepszych graczy z reprezentantów wszystkich 16 klubów, przyszedł moment w którym fani esportu poznali zwycięzców zarówno na PlayStation 4, jak i na konsoli Xbox One. Warto nadmienić, że w klasyfikacji rundy zimowej Arka Gdynia Esports uplasowała się na 1. miejscu (łączone wyniki platform Xbox oraz Playstation).

W sobotę i niedzielę najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej zmierzyli się w turnieju, który z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie mógł odbyć się w studiu Polsat Games. Partner medialny projektu przeprowadzi jednak profesjonalną transmisję z udziałem grających zdalnie zawodników. 

Przy transmisji pracowali najpopularniejsi influencerzy gry FIFA w Polsce. Turniej komentowali m.in.: Damian „PLKD” Kornienko oraz Adrian „Kamyk” Kamiński. Ekspertami w studio byli Patryk „Lachu” LachJakub „Jcob” Weber oraz Kuba Polkowski (kanał Foot Truck)

W sobotę obserwować mogliśmy w akcji Dominika ‚bogyysa” Bogusia, który reprezentował żółto-niebieskich na konsoli Playstation 4. Piorunująca forma w fazie grupowej i wyjście z 1. miejsca (wygrana z Jagiellonią Białystok 3:1, wygrana z Piastem Gliwice 2:0 oraz remis z Legią Warszawa 0:0) zwiastowały zaciętą walkę o finał rozgrywek. W półfinale czekał nas „dwumecz”, czyli rywalizacja w systemie mecz oraz rewanż. Niestety po remisie 2:2 oraz porażce 0:1 z przyszłym triumfatorem rozgrywek (Raków Częstochowa), Dominik ostatecznie zameldował się na 4. miejscu w klasyfikacji konsol Playstation. Dziękujemy za fantastyczną postawę, ambicję i walkę do samego końca!

Kolejnego dnia świętowaliśmy ze względu na fenomenalną postawę rezprezentanta Arki, oraz reprezentanta Polski, Gracjana „el polako” Gołębiewskiego. W rywalizacji konsol Xbox One, podobnie jak jego klubowy kolega, bardzo szybko uporał się z rywalami w fazie grupowej (wygrana z Rakowem Częstochowa 2:1, wygrana z Wisłą Kraków 3:1 oraz remis z Górnikiem Zabrze 1:1) i z 1. miejsca zameldował się w półfinale rozgrywek gdzie czekała już Jagiellonia Białystok.

W półfinałowym dwumeczu Gracjan pokonał rywala 2:0 oraz 3:1 dokumentując wysoką formę. Pełen optymizmu czekał na roztrzygnięcia pomiędzy Lechem Poznań oraz Wisłą Kraków, które wyłonić miały rywala w wielkim finale turnieju. Ostatecznie w finale spotkały się drużyny Arki Gdynia, oraz Lecha Poznań.

Dla „El Polako” był to wyjątkowy mecz, ze względu na porażkę w finale rundy zasadniczej rozgrywek. Tym razem nie pozostawił złudzeń rywalowi i wygrywając spotkanie 2:0 oraz  remisując drugi mecz 1:1, został zwycięzcą turnieju Ekstraklasa Games! Serdeczne gratulacje dla reprezentanta żółto-niebieskich!


Sezon 2019/2020 w świecie esportu zmierza ku końcowi. Reprezentanci Arki Gdynia zaprezentowali wielkie umiejętności co podsumowują wyniki turnieju Ekstraklasa Games. Warto wspomnieć o fantastycznej formie Gracjana „El Polako” Gołębiewskiego, który na przestrzeni całego sezonu pokazywał ogromny potencjał oraz umiejętności. 

Zaowocowało to m.in.: powołaniem Gracka do Reprezentacji Polski PZPN (debiut 19 maja w meczu z Norwegami – wygrana 3:0 oraz 1:0, reprezentowaniem Arki Gdynia, jak i Polski, na turniejach FUT Champions, czy też zwycięstwem w Ekstraklasa Games.

Turnieje FUT Champions Cup to najbardziej prestiżowe turnieje w świecie FIFA.  Występ w Atlancie oraz Paryżu „El Polako” zanotował jako jedyny reprezentant wśród polskich Klubów piłkarskich – w obu ukończył zawody w „TOP16”.

Według oficjalnego rankingu fifa.gg od twórcy gry – Electronic Arts – Gracjan zajmuje na ten moment na platformie Xbox One 24 miejsce na świecie. Wynik w rankingu fifa.gg jest najlepszym rezultatem wśród krajowej konkurencji oraz czyni reprezentanta Arki najwyżej rozstawionym Polakiem wśród graczy na całym świecie. Ponadto, w „Lidze Weekendowej” (cotygodniowa rywalizacja dla wszystkich graczy FIFA) rozgrywanej w lutym 2020 roku „El Polako” zajął 2. miejsce na świecie, co również zostało odnotowane jako oficjalny rekord Polski.