"Czarni" lepsi w Rzeszowie

0 komentarzy
Hav0s, 2017-06-12

W finałowym braterskim pojedynku pomiędzy Pompa Team Yellow, a Black lepsza okazała się ekipa ponczka i darko. Pokonali oni drugi zespół IsAmU i Nitra w finale Gamerlana 2-1.

OFF-MODE Red 2-0 Checkpoint Team (16:5;16:10)

Pompa Team Yellow 2-0 OFF-MODE Black (16;9;16:6)

Pompa Team Black 2-0 Kasacja (16:9;16:9)

OFF-MODE Gray 0-2 Invizy Esport (2:16;15:19)

 

Ćwierćfinały raczej kończyły się pewnymi wynikami faworytów. Off-Mode Red wygrało z zespołem Checkpoint Team tracąc zaledwie 15 rund w dwóch spotkaniach. Tyle samo rund straciła także Pompa Yellow z Off-Mode Black. Nieco więcej oporu postawiła Kasacja. Nie starczyło to jednak na dosyć doświadczoną drużynę Pompy Black. Na prawdziwe emocje musieliśmy jednak czekać dopiero do drugiej mapy spotkania Off-Mode Gray z Invizy. Na pierwszej mapie lepsze było Invizy, które kompletnie rozbiło przeciwników 16:2. Przeciwnicy wynieśli z tego wyniku bardzo solidną lekcję. Dzięki temu szli z Invizy łeb w łeb i doprowadzili do dogrywki. Tam jednak zabrakło sił i to organizacja wcześniej znana pod nazwą Frantic mogła świętować sukces.

 

OFF-MODE Red 0-2 Pompa Team Yellow (14:16;9:16)

Pompa Team Black 2-0 Invizy Esport (16:3;16:4)

 

Walka o finał rozpoczęła się bardzo ostro. Czerwoni z Off-Mode nie odstępowali rywala na krok i prowadzili z nimi równą wymianę rund. Zabrakło im jednak szcześcia dzięki czemu pierwsza mapa padła łupem ekipy lunAtica. Na drugiej mapie LTN i reszta znacznie lepiej kontrolowali przebieg spotkania. Mimo tego iż rundy zdobywali także gracze Off-Mode Red to gra Pompy wyglądała bardzo pewnie dzięki czemu także ta mapa padła ich łupem i tym samym awansowali do wielkiego finału. Małe opóźnienia na turnieju postanowiła zredukować Pompa Black. Pokazali, że są lepsi od przeciwnika o co najmniej klasę miażdżac ich na nuke'u 16:3. Także mirage nie był szczęśliwy dla Invizy. Na tej mapie zdołali zdobyć jedynie jedną rundę więcej kończąc spotkanie z sumarycznie siedmioma zdobytymi rundami.

 

OFF-MODE Red 1-2 Invizy Esport

O 3. MIEJSCE

 

Mecz o trzecie miejsce był bardzo wyrównany. Rozpoczął się cache'm, który po dogrywce padł łupem zespołu organizacji OFF-MODE. Na mirage'u do wyrównania doprowadzili zawodnicy Invizy. Dzięki temu doszło do ostatniej trzeciej mapy, a wynik był ciągle otwarty. Overpass był bardzo dramatyczny i na pewno miło nie będą go wspominać gracze Off-Mode Red. Przegrali oni z ekipą PeTera minimalnie 16:14. Gdyby mieli więcej szczęścia to wynik mógłby być inny.

 

Pompa Team Black 2-1 Pompa Team Yellow

FINAŁ

 

W finale ciężko było wskazać jednego faworyta. Z jednej strony ekipa Black przeszła przez Gamerlan jak burza, a z drugiej ekipa Yellow miała za sobą triumf na Let's Play w Częstochowie i dobry występ na Pucharze Polski Cybersport. Mimo zmian upadł też mit jakoby to ekipa darko i ponczka była tą lepszą z Pomp. Bardzo dobrze zaczęła jednak drużyna lunAtica. Wygrali oni 16-9 i wydawało się, że na drugiej mapie także powinni sobie poradzić. Rzeczywistość okazała się jednak z goła odmienna. Czarni doprowadzili do remisu i tym samym mieliśmy trzecią mapę. Tutaj spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły pokazały wolę walki i tym samym ujrzeliśmy dogrywkę. Więcej zimnej krwi zachowali jednak gracze Pompa Black bo wygrali 4 rundy dogrywki i tym samym mogli podnieść puchar.  

Komentarze (0)