G2 czy North? Zwycięzcę poznamy jeszcze dziś

0 komentarzy
Hav0s, 2017-06-04

Już dzisiaj wyjaśni się sprawa najlepszej drużyny w rozgrywkach ESL Pro League w grze pozostały tylko dwa najlepsze zespoły, które pokonały wszystkie przeszkody na drodze do wielkiego finału. To właśnie G2 oraz North podniosą dzisiaj puchar jednej z najbardziej prestiżowych lig na świecie.

Francuska ekipa podejmowała w półfinale SK pod wodzą Fallena. Początek pierwszego spotkania na cache'u był bardzo dobry dla brazylijskiej ekipy, gdyż ich gra była bardzo składna i przemyślana. Niestety jednak nie wystarczyło im pary na całą mapę i ostatecznie przegrali ją do 12. Jeszcze lepiej rozpoczęli drugą mapę prowadząc po pierwszej połowie overpassa 10-5. Niestety historia lubi się powtarzać i także tym razem SK musiało uznać wyższość rywali. Tym samym spokojnie G2 mogło cieszyć się z awansu do finału.

Pierwszą mapę meczu North vs Liquid można określić jako "bez historii". Duńczycy robili dokładnie to co powinni grając dynamicznie taktyki miażdżyli rywali. Widać to dokładnie po wyniku mapy, który wyniósł 16-5. Na mirku drużyna zza oceanu zaczęła bardzo pewnie i niczym nie przypominała siebie sprzed dosłownie kilkunastu minut. W formie było także North i dzięki temu pojedynek stał się bardzo wyrównany i tym samym ujrzeliśmy dogrywkę. W decydujących 6 rundach lepsi okazali się Duńczycy i to oni przeszli dalej.

Finał ESL Pro League będzie niesamowicie interesujący ze względu na drogę jaką przeszły obie drużyny. To właśnie oni wygrali swoje grupy i od początku pokazują, że zasługują na walkę o pierwszą pozycję. Szczególnie interesująca jest postawa francuskiego G2, które najwyraźniej zbudowało już synergię oraz grę drużynową, której szukali od stycznia kiedy doszło do French Shuffle. Finał turnieju w Dallas już dzisiaj o 20:00.