Gambit pierwszym półfinalistą

0 komentarzy
Hav0s, 2017-07-21

Pierwszym półfinalistą PGL Major Kraków został zespół Gambit Esports. Ekipa z wschodu pod przywództwem Zeusa pokonała legendarne szwedzkie Fnatic tym samym eliminując ich z turnieju.

 


Gambit nie miał szczęścia do Fnatic. Każde ich spotkanie na majorach kończyło się zwycięstwem Szwedów. Wszystko zaczęło się rok temu w Kolonii kiedy właśnie w ćwierćfinale Fnatic pokonało Gambit 2-0. W styczniu w Atlancie już z Zeusem w składzie także nie udało się przejść Fnatic. Wtedy drużyna składająca z zawodników ze Wspólnoty Państw Niepodległych przegrała 2-1.


Inaczej było tym razem. Już od pierwszej pistoletówki spotkanie prowadzili gracze Gambit. Mimo wszystko spotkanie było bardzo wyrównane i obie drużyny szły za ciosem. Dzięki potężnej zaliczce ekipa Zeusa na trainie mogła sobie pozwolić na stratę kilku rund. Fnatic doprowadziło jednak do wyniku 15:14, ale ostatnia runda padła łupem Gambit.


Początek pierwszej połowy należał do Dosii, a druga częsć do Szwedów. Tym samym oglądaliśmy po pierwsze "15" wynik 8:7 na korzyść Szwedów. Po zmianie stron swoją dobrą rolę terrorystów na inferno pokazali gracze Gambit. Triumfowali także tym razem - 16:12.


Dla Fnatic to koniec przeprawy z PGL Major 2017. Gambit Esports w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą spotkania SK Gaming vs Astralis (0-1 LIVE).

Komentarze (0)