Gambit zwycięża w Krakowie

1 komentarzy
warlordc, 2017-07-23

Po ponad tygodniu zmagań w krakowskiej Tauron Arenie poznaliśmy zwycięzcę. Okazali nimi się gracze Gambit Esports, którzy pokonali w finale Immortals, a wcześniej Astralis oraz Fnatic. 

 

Cobblestone był pokazem siły brazylijskiej ekipy. Gambit praktycznie nie istniało na tej mapie. Po stronie terrorystów ekipa Zeusa zdobyła zaledwie 3 rundy. Po zmianie stron lepiej nie było bo wygrali tylko raz i tym samym Immortals wygrało 16:4.


Kolejną mapą był wybrany przez Gambit train. Tutaj już znacznie lepiej prezentowali się zawodnicy Gambit. Mimo to Immortals potrafiło wygrywać w teorii przegrane rundy dzięki doskonałej dyspozycji kNg. Po stronie terrorystów dzięki przemyślanym atakom Gambit prowadziło 9:6. Po zmianie pistoletówka i dwie następne rundy padły łupem Immortals. Później odpowiedzieli gracze Gambit. Sytuacja stała się bardzo napięta bo obie drużyny wymieniały się zdobytymi rundami. Przewaga była jednak po stronie Gambit Esports i zdobyli ostatnie rundy potrzebne do zwycięstwa. Ostateczny wynik na trainie wyniósł 16:11.


Początek trzeciej mapy (inferno) należał do AdreNa. Zawodnik kilkukrotnie zabijał kilku swoich przeciwników i tym samym stanowił główną siłę swojej drużyny. Dzięki dobrej obronie bombsite'ów Gambit prowadziło 5:0. Pomim wzięcia jednej rundy przez Brazylijczyków cały czas prym wiodła wschodnia drużyna. Pierwsze 15 rund zakończyło się wynikiem 11:4 na korzyść drużyny Dosii. Po zmianie stron pistoletówka wpadła na korzyść Immortals i to oni przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Brazylijczycy skutecznie bronili bombsite'ów, a sytuacja wymykała się spod kontroli Gambitowi. Udało im się jednak zdobyć kilka rund i sytuacja stała się jeszcze bardziej napięta. Ostatecznie jednak do końca pociągneli to zawodnicy Gambit i to oni wygrali PGL Major Kraków zdobywająć ostatnią mapę wynikiem 16:10.

Komentarze (1)

zaten 2017-08-09 15:18:46
Gratulacje dla nich. Ale krążą pogłoski, ze Zeus wraca do NaVi... Oby tak się nie stało. http://polskiksiegowy.pl/jaka-nazwa-biuro-rachunkowe/ - księgowa Wałbrzych