Kolejny major dopiero w styczniu

0 komentarzy
Mirqu, 2016-08-11

 

Jak dowiedziała się strona HLTV.org, kolejne zawody rangi major, czyli wspierane przez Valve odbędą się prawdopodobnie dopiero w styczniu.

 

Oznacza to, że tym samym za nami już wszystkie majory 2016 roku. Będzie to inna sytuacja niż w dwóch poprzednich latach, ponieważ zarówno 2015 jak i 2014 rok gwarantował nam 3 imprezy takiej rangi.

 

Informacja ta pojawiła się po tym jak Valve porozumiało się z kilkoma organizatorami dużych imprez i przedyskutowało ewentualne możliwości zorganizowania takich zawodów. Tym samym wstepne ustalenia wyznaczyły styczeń 2017 roku jako termin rozgrywek 10 turnieju rangi major.

 

Wciąż jednak nie wiadomo kto będzie organizatorem, ani gdzie odbędą sie te zmagania. Jak na razie MLG potwierdziło swoją gotowość do powtórzenia imprezy z tego roku, która jak wiemy była bardzo udana.

 

Inną ciekawą możliwością jest powrót DreamHacka do walki o takie zawody, ponieważ w tym roku zostali oni bez takich rozgrywek, a do tej pory regularnie je przeprowadzali.

Jak jednak wiadomo jest to jeden w wielu możliwych organizatorów, ponieważ na pewno ELEAGUE, FaceIt, ESL, StarLadder czy ESWC też są gotowi na takie wyzwania.

 

Komentarze (0)