Ogólnopolskie akademickie rozgrywki e-sportowe, czyli gram w grę na uniwersytecie

0 komentarzy
warlordc, 2017-05-25

Już niedługo będziemy świadkami historycznego wydarzenia w środowisku akademickim. Po raz pierwszy zostaną zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy ogólnopolskie rozgrywki e-sportowe dla studentów. E-AMP Warm Up, bo tak będzie nazywać się turniej, odbędzie się jeszcze w tym roku akademickim, a pula nagród wyniesie 10 000 zł!

"Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój sportów elektronicznych. Jest w nich wiele wartości promowanych na co dzień przez AZS oraz podobieństw do sportów fizycznych. Jestem zdania, że powinniśmy iść z duchem czasu. Naturalnym krokiem dla AZS-u jest przyjęcie tej nowej formy rywalizacji i rozwijanie zmagań w środowisku akademickim, gdzie e-sport jest bardzo popularny.Niezwykle się cieszę, że ogólnopolskie rozgrywki e-sportowe organizowane przez AZS rozpoczną się już niebawem. Jest to projekt, nad którym pracujemy od zeszłego roku i w końcu ujrzał światło dzienne. Jednak, jak sama nazwa wskazuje, E-AMP Warm Up to tylko rozgrzewka!"

Dariusz Piekut, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego


Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch najpopularniejszych dyscyplinach e-sportowych w Polsce: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. W każdej z nich rozegrane zostaną cztery otwarte ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne. Wyłonionych w ten sposób osiem najlepszych drużyn (w każdej z dyscyplin) zmierzy się w wielkich finałach. Na zwycięzców będą czekać nagrody finansowe. E-AMP Warm Up zostanie rozegrany w całości online.

Każdy może wziąć udział w E-AMP Warm Up. Jedyne wymaganie dotyczące drużyn jest takie, aby w pięcioosobowym składzie znalazły się co najmniej trzy osoby posiadające status studenta, będące członkiem AZS-u lub pracownikiem uczelni wyższej.

Najważniejsze informacje w pigułce:

E-AMP Warm Up: pierwsze w historii akademickie ogólnopolskie zmagania e-sportowe pod patronatem AZS-u.

Pula nagród:10 000 zł (5 000 zł - CS:GO, 5 000 zł - LoL).

Wymagania dotyczące składów: co najmniej 3 studentów, członków AZS-u lub pracowników uczelni wyższej.

Terminy:

CS:GO:

Więcej informacji:

Komentarze (0)