Pierwsze w historii Mistrzynie Polski

0 komentarzy
Hav0s, 2017-06-13

W ubiegły weekend prócz rzeszowskiego Gamerlana poznaliśmy także Mistrzynie Polskie w CS:GO. Zostały nimi zawodniczki E-BLUE Angels, które w finale pokonały 2-0 Unicorns Female.

Żeński turniej nie obył się bez problemów. Już po pierwszym meczu w ramach protestu z turnieju wycofały się zawodniczki Team Female Hydra. Uważały one, że administratorzy turnieju działali na korzyść E-BLUE Angels. Warto wspomnieć, że "aniołki" oraz "jednorożce" grały pierwsze spotkania fazy grupowej na Good Game Expo w Warszawie i miały problemy z internetem. Dalej faza grupowa przebiegała już bez przeszkód. Angels przegrały wtedy z ekipą Letty i sy$ki dwukrotnie 16:11 i 16:12, a awans wywalczyły meczem z PHOENIX, który wygrały na mirage'u i nuke'u (16:7;16:10).

Nikogo nie dziwiło, że w finale znalazły się E-BLUE Angels i Unicorns female. Od pewnego czasu te dwie drużyny dominują na polskij scenie kobiet i ich obecność była raczej spełnieniem oczekiwań. Arcyciekawie zapowiadał się finał Mistrzostw. Aniołki chciały udowodnić, że są najlepsze w Polsce, a jednorożce obronić pozycję z fazy grupowej. Na pierwszym trainie lepsze okazały się reprezentantki E-BLUE Angels. Pokonały przeciwniczki 16:9. Ekipa kierowana przez pasię nie zatrzymała się także na drugiej mapie. Pokazały one wyższość nad przeciwniczkami zamykając wynik 16:12. Tym samym mogą się pochwalić pierwszym w historii żeńskim tytułem Mistrzowskim w Polsce.

Bardzo cieszy powstawanie takich inicjatyw na polskiej scenie jak Mistrzostwa Polski Kobiet. Zdecydowanie ten pomysł przysłuży się rozwojowi kobicej sceny. Miejmy nadzieję, że w przyszłości w tych zawodach zmierzy się o wiele więcej zespołów oraz nie wycofają się drużyny z wywalczonym awansem. Serdeczne gratulacje dla organizatorów za zorganizowanie takiego wspaniałego wydarzenia.