Przegląd Skinów #15.2: Pomarańczowy cesarz

0 komentarzy
warlordc, 2017-10-02

Czasami gdy patrzymy na łąkę to pośród nieokiełznanej zieleni możemy dostrzec kolorowe, latające motyle. Są to chyba jedyne owady do których człowiek nie czuje naturalnej niechęci. Ich małe skrzydełka radośnie łopoczą na wietrze i przykuwają uwagę barwnymi wzorami. To właśnie motylami zainspirował się MGBazz przy tworzeniu serii Monarch. Jest to bezpośrednie nawiązanie do danaidów wędrownych, często nazywanych monarchami. Występują głównie w Ameryce, ale kto wie, może niedługo swoim ubarwieniem zaszczycą świat CS:GO?


Sawed-Off | Monarch (Migration)W przeciwieństwie do Monarch (Emerald), to maskowanie bardziej przypomina papier do pakowania świątecznych prezentów niż element mistycznej dżungli. Kamuflaż na obrzynie przypomina skrzydła motyla, ale ze względu na pominięcie wyodrębnienia kluczowych elementów broni, całość wygląda bardzo przeciętnie. Ciężko to nazwać strzelbą, gdyż broń przypomina co najwyżej drewnianą zabawkę. Zdecydowanie nie jest to najbardziej szczęśliwe połączenie.

M249 | Monarch (Migration)Połączenie pomarańczowego i białego przy broni tego kalibru pozwoliło na uzyskanie niecodziennego efektu hawajskiego odświeżenia. Z jednej strony jest to dziwne, a z drugiej to właśnie takie mogło być zamierzone działanie MGBazza, ponieważ danaidy wędrowne występuję na Hawajach. Całość prezentuje się dosyć przeciętnie, ale w darmowej kolekcji mogłoby to być miłe urozmaicenie od szarej codzienności.

Revolver R8 | Monarch (Migration)W normalnej sytuacji zaakceptowanie tego kamuflażu byłoby bardzo krzywdzące na wybranej broni. Z drugiej strony możliwości wyboru alternatywy dla Revolvera R8 są raczej ubogie, więc nawet ta propozycja mogłaby się wpisać w szeroko akceptowalny kanon. Propozycja interesująca, ponieważ mniejszy gabaryt broni pozwala przyrównać tę broń do skrzydeł motyla. Jednak podobnie jak w przypadku obrzyna, bardziej przypomina to zabawkową broń niż kamuflaż płatnego mordercy. Z drugiej strony, który profesjonalny asasyn wybiera maskowanie do koloru rękawiczek?

AK-47 | Monarch (Migration)Wybór odpowiedniego kamuflażu do AK-47 jest bardzo szeroki, więc tym bardziej sceptyczna wydaje się propozycja Monarch (Migration). Pomarańczowe tony przypominają bardziej nieudaną, egzotyczną replikę Safari Mesha, aniżeli samodzielny skin za który ktokolwiek chciałby zapłacić. Zdecydowanie wzór dobry do naniesienia drobnych poprawek, szczególnie w kwestii naniesienia dodatkowej czerni w okolicach grzbietu broni.

AWP | Monarch (Migration)Choć opcji na wybór lepszego maskowania do AWP znajdzie się co najmniej kilka to... jest to jak najbardziej udana propozycja. Pomarańczowy ton doskonale zgrywa się z czarnym wykończeniem broni. Z jednej strony czuć lekkość Hawajów, a z drugiej bardzo łatwo połączyć ten motyw z motylami. Na szczególne uznanie zasługuje wykończenie na końcu lufy. Super!


Czy pomarańczowy okazał się przyjemniejszy dla oka od zielonego?

Komentarze (0)