SK i North awansują? - Finały ESL Pro League

0 komentarzy
Hav0s, 2017-05-31

Faza grupowa finałów ESL Pro League nabiera rozpędu. Póki co niezatrzymane jest SK Gaming oraz North. Oba zespoły wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania. W słabej sytuacji są Cloud 9 i NRG.


Pierwszy dzień fazy grupowej przyniósł dość nieoczekiwane rezultaty. G2, które już mogłoby się wydawać wchodzi na zadowalający poziom przegrało spotkanie z najsłabszym póki co w swojej grupie Cloud 9 oraz brazylijskim Immortals. Udało im się zwyciężyć jedynie w derbach Francji z EnVyUs. Także od Chmurek moglibyśmy oczekiwać lepszego wyniku. C9 przegrało z nV, Fnatic oraz SK. Zaskoczeniem wydaje się być Fnatic. Ostatnio forma Szwedów była bardzo słaba i powrót do dawnych wyników mógł być jedynie marzeniem. Wydaje się jednak, że ekipa olofa doznała olśnienia bo w Dallas przegrała tylko z SK.W drugiej grupie nie radzi sobie póki co Na'Vi, które wygrało jedno z trzech spotkań. Po dość szybkiej wygranej na Liquid Natus Vincere musiało uznać wyższość mousesports i North. Ci drudzy póki co są niezatrzymani i po zwycięstwach także nad mouz i Liquid mają duże szanse na awans do dalszej fazy turnieju. Kompletnie bez szans wydaje się być za to NRG, które przegrało wszystkie swoje spotkania. Na równo wychodza ekipy mousesports i OpTic, które mają bilans 1-1. Zaskoczeniem może okazać się także Liquid, które pokonało OpTic i tym samym jeśli wygrają z myszkami to powinni awansować do kolejnej fazy.


Najlepsze drużyny z obu grup automatycznie uzyskają miejsce w półfinałach, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca będą musieli zadowolić się ćwierćfinałami. W puli nagród turnieju jest 750 tysięcy dolarów, a zwycięzca otrzyma aż 225 tysięcy. Finały odbywają się w Dallas w Teksasie.

Komentarze (0)