Taktyki Zawodowych Graczy: de_overpass, Fake B

0 komentarzy
Mirqu, 2016-08-02

Od właśnie tego poradnika rozpoczniemy nową serię dla zaawansowanych graczy, którym podstawy CSa znane są od dawna, a jedyne co im potrzeba to pomysły na grę, które zaskoczą przeciwników, a im dadzą wygrane rundy.

 

Od teraz co tydzień będziemy pokazywać inne zagranie jednej z topowych drużyn z jej opisem oraz dokładnym wideo ukazującym przygotowanie całej akcji wraz z jej skutkiem. Tak jak dzisiaj, we wtorki, będzie ukazywał się niedługi poradnik tekstowo-zdjęciowy, gdzie przedstawimy Wam sytuacje na mapie w czasie akcji i kilka ustawień graczy, a następnego dnia w środę będziecie mogli wszystko zobaczyć w praktycznym wykonaniu.

Czas kończyć tłumaczenie co to będzie, lepiej przejść do tego co ważne.

 

Dzisiaj zajmiemy się mapą de_overpass, a dokładnie fejkiem na bombsite B w wykonaniu Virtus.pro w meczu z Luminosity na MLG Columbus 2016.

Akcja polega na szybkim zajęciu fontanny przez 4 zawodników terrorystów oraz na zajęciu wejścia na bombsite B przez piątego gracza. W tej sytuacji jeden z graczy Luminosity wychylił z longa i zobaczył 4 Polaków skończyło się jednak bez fragów, więc Virtus przeczekało sytuację dając szansę przeciwnikom na pomyślenie o tym, że mogli się oni cofnąć na site B. Jeśli wszystko wypala do tego momentu, mapa powinna wyglądać następująco:

Jak widać jedynie byali kontroluje sytuację pod B, by nikt nie zobaczył ich planu.

Aby wszystko wyszło pomyślnie trzeba dobrze przygotować zakupy w tej rundzie. Ponieważ potrzebny jest: 3 razy smoke, kilka razy flash i warto kupić kamizelki jak zrobili to Polacy i wyglądało to tak:

Smoke'i przydadzą się do zadymienia bsa B, aby całkowicie zmylić przeciwników. I właśnie chwilę później w tej akcji, zarówno byali stojący pod B byali jak i Snax z Neo stojący przy fontannie rzucają dokładnie granaty.

Flashe pomagają w odstraszeniu ewentualnych przeciwników próbujących podejść i skontrolować sytuację, a ponadto służą do skutecznego ataku.

Osoby z kamizelkami będą typowymi "czołgami" atakującymi i najbardziej odsłoniętymi na strzały wroga.

 

Ale kontynuując teraz pora na granaty dymne. Ja Wam pokaże gdzie muszą wylądować,, a jutro na wideo zobaczycie ustawienie i sposób ich rzutu. Tak wygląda bombsite B po detonacji "dymów" :

Widzimy na mapie, który gracz gdzie rzucił swój granat.

Co więcej zaraz po wybuchu FalleN cofnął się defensywnie, aby mieć lepszą pozycję w razie koniecznej rotacji. Dodatkowo fnx skrócił drabinkę, by zaatakować przeciwników od pleców.

 

Po stronie terrorystów trzeba po prostu szybko biec i podłożyć bombę, ponieważ przeciwnicy kumulują swoje siły na B. Tutaj właśnie wykorzystujemy kolejne flashe. Snax rzucił go tak, aby przeszkodzić FalleNowi w ewentualnej obronie, a byali musiał jeszcze skuteczniej imitować atak. Niestety ta runda została przegrana przez Virtus z dwóch powodów.

Po pierwsze byali bardzo szybko zginął na B, gdyż nie zauważył podsadzających się coldzera i fera przez co mogli oni powiedzieć, że to tylko fake.

Po drugie, po podłożeniu bomby szybko zostało zestrzelonych dwóch naszych graczy, więc obrona 2v5 była praktycznie niemożliwa.

 

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Wam taktykę, a już jutro wszystko jeszcze raz płynnie zobaczycie w formie wideo z dokładnymi ustawieniami graczy na poszczególne granaty dymne. Powodzenia!

 

Komentarze (0)