Bundesliga z własną ligą e-sportową

Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) porozumiała się z Electronic Arts w sprawie organizacji ligi e-sportowej w grze FIFA.

 

Nowy turniej e-sportowy pozwoli klubom z pierwszej i drugiej Bundesligi rywalizować ze sobą w popularnej serii gier. W tej chwili 11 klubów z obu rozgrywek zakontraktowało zawodników do reprezentowania ich w tych zawodach. Wiadomości z FIFA pojawiają się właśnie w chwili, gdy EA rozpocznie najnowszą odsłonę hitowej gry wideo z FIFA 19.

EA Sports jest już partnerem i licencjobiorcą niemieckich rozgrywek w ramach czteroletniego kontraktu, który wygasa w 2022 roku.

– E-sport jest bardzo popularny wśród młodszych pokoleń, stając się częścią codziennej kultury – nie tylko w Niemczech. Biorąc to pod uwagę, to właściwa decyzja. To kwestia kształtowania przyszłości i reagowania na zmiany w konsumpcji mediów. – mówi Christian Seifert, dyrektor wykonawczy DFL.

Wiadomość ta nadeszła tydzień po tym, jak Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) związał się z agencją Infront w sprawie prac nad uruchomieniem własnej ligi e-sportowej.

Oczekuje się, że gra EA FIFA 19 będzie jedną z najlepiej sprzedających się gier w nadchodzącym miesiącu w wielu krajach. Niemcy powinny być wśród nich, ponieważ gry są tam bardzo popularne. Według raportu Sport Business (24 września) szef Christian Ligi Niemieckiej, Christian Seifert uważa, że ​​był to sprytny ruch dla drużyn Bundesligi. Seifert powiedział, że gry elektroniczne są jak „część codziennego życia w kulturze w Niemczech” i gdzie indziej.

W tym kontekście mądrą decyzją dla klubów i DFL jest dalsze zwiększanie zaangażowania w tym obszarze. Chodzi o kształtowanie przyszłości i reagowanie na zmiany w konsumpcji mediów i rozrywki w erze cyfrowej. ”

DFL jest organem zarządzającym nad ligami Bundesligi i Bundesligi 2. Od tego momentu raport wskazuje, że jest 11 klubów Bundesligi i Bundesliga 2 z graczami, którzy mogli reprezentować ich w rozgrywkach ligowych.

Należy pamiętać, że EA jest partnerem i licencjobiorcą Bundelisga i Bundesligi 2. Podpisali oni czteroletnie przedłużenie, które rozpoczęło się w tym roku i rozciąga się na okres 2021-22.

Inne sukcesy ligowe w FIFA, plany UEFA

W 2012 roku Bundesliga przeszedł do historii, gdy uruchomił wirtualną Bundesligę Tag Heuer. Był to pierwszy start w historii profesjonalnej ligi piłkarskiej z udziałem gry wideo FIFA. Sukces tego turnieju również był dość rozległy. W wyniku popularności esportu w ubiegłym roku udział wzięło ponad 150 000 graczy.

Zaledwie tydzień temu UEFA stwierdziła, że ​​zamierza rozpocząć turniej esportowy. Turniej ten wiązałby się z Mistrzostwami Europy 2020. Europejski organ zarządzający piłką nożną zwrócił się z prośbą do firm, które chciałyby pomóc w tym wydarzeniu, o przesłanie formalnego wniosku o dofinansowanie z terminem do połowy października. W Nyonie w Szwajcarii odbędzie się prezentacja UEFA.

Format tego turnieju miałby podobno obejmować kwalifikatory online. Jednak w ramach raportu ” Inside the Games ” przesunąłby się w kierunku mistrzostw, które mogłyby odbyć się w Londyniew Anglii. Najnowsza wersja gry, FIFA 19, pojawi się 28 września na wszystkich konsolach PS4, Xbox One i PC.

Źródło:sportmarketing.pl/własne