Czy istnieją limity przy obstawianiu meczy?

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #5

Zlimitowany u bukmachera?

Limity dotyczące kwoty, za jaką można obstawiać wyniki zdarzeń, to zjawisko, z którym nie spotykają się wszyscy gracze. Jest jednak prawdą, że bukmacherzy internetowi rzeczywiście korzystają z takiego narzędzia. Na czym polegają limity przy obstawianiu kuponów bukmacherskich i kogo dotyczą? 

Na czym polegają limity, które nakładają bukmacherzy internetowi?

Praktycznie wszyscy bukmacherzy internetowi w szerszym lub węższym zakresie korzystają z limitów przy obstawianiu wyników przez graczy. Jak to wygląda w praktyce? Gdy limit rzeczywiście się pojawi, gracz otrzyma stosowną informację, zanim postawienie kuponu zostanie zatwierdzone. Niemal wszyscy bukmacherzy internetowi działają w tym zakresie w podobny sposób, podając swojemu klientowi maksymalną stawkę, jaką może postawić na dane wydarzenie lub kupon akumulowany. Limity bywają jednak różne u różnych bukmacherów i zależą od ich indywidualnej polityki wobec graczy.

Rodzaje limitów nakładanych na graczy

Pierwszy rodzaj limitu, z którego korzystają bukmacherzy internetowi, to tak zwany limit na zdarzenia. Jest to ograniczenie dotyczące bez wyjątku i w równym stopniu wszystkich graczy korzystających z usług bukmachera. Wspomniany limit może przyjąć dwie postacie. Limit na stawkę określa maksymalną kwotę, jaką gracz może postawić na dane zdarzenie. W przypadku kuponu akumulowanego stawka zazwyczaj wzrasta, gdy są do niego dodawane kolejne wydarzenia i typy. Drugi typ limitu na zdarzenia to limit wygranej. Określa on wysokość maksymalnej wygranej, jaka może trafić do gracza. Jeśli zostanie ona przekroczona, a graczowi zależy na konkretnym kuponie, należy zmniejszyć stawkę, a co za tym idzie, proporcjonalnie również wygraną. Bardzo często zupełnie inne limity bukmacherzy internetowi ustalają dla zakładów dokonywanych przed rozpoczęciem meczu, a inne, zwykle wyższe, na zakłady live.

Bukmacherzy internetowi korzystają niekiedy również z limitów indywidualnych nałożonych na konkretnych graczy. Co ciekawe, niektóre instytucje bukmacherskie przyznają graczom limity wyłącznie na wybrane dyscypliny lub ligi. Mechanizm przyznawania limitów zależy od konkretnego bukmachera i nie istnieją w tej kwestii jasne kryteria. Bardziej doświadczeni gracze zauważają jednak pewne prawidłowości.

Kogo najczęściej dotyczą limity, jakie nakładają bukmacherzy internetowi?

Bukmacherzy internetowi mniej łaskawym okiem patrzą zwykle na graczy, którzy rzadziej korzystają z zakładów akumulowanych. Oprócz tego na limity narażeni są gracze, którzy częściej wybierają zdarzenia z mniej popularnych dyscyplin i lig. Bukmacherzy internetowi na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń zauważyli prawdopodobnie, że po takie typy sięgają częściej gracze zawodowi, a przede wszystkim gracze nieuczciwi, próbujący niesłusznie wyłudzić oferowany bonus.

______________________________________________

Część odnośników w artykułach to linki affiliacyjne. Klikając na nie, możesz zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie wspierasz prace naszej redakcji i jej niezależność.