Czy opłaca się wybierać najwyższe kursy podczas obstawiania?

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #7

Typowanie tylko wysokimi kursami

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie – wybierając wysokie czy niskie kursy? Obie strategie mają swoich zwolenników i przeciwników. Odpowiedź na to pytanie zależy również od tego, jaki kurs gracz subiektywnie postrzega za wysoki. Z pewnością wyszukiwanie zdarzeń jedynie na podstawie wysokiego kursu jest błędem. Istnieją jednak okazje i strategie, w których warto z nich skorzystać. 

Wysokie kursy, czyli pojęcie relatywne

W rzeczywistości nie istnieje uniwersalny poradnik dotyczący tego, jak grać u bukmachera, w którym byłaby podana definicja wysokiego kursu. Dla jednego gracza będzie nim każdy przekraczający 2,0, inni poziom ten ustawiają znacznie wyżej. Chociaż początkujący gracze powinni zaczynać od pojedynczych kuponów i niższych kursów, z czasem warto niekiedy podjąć większe ryzyko.

Zależność między kursem a stawką

W kontekście wysokich i najwyższych kursów bardzo ważne jest ustanowienie zależności pomiędzy wysokością kursu a stawką. Doświadczeni gracze niemal zawsze postępują wedle pewnego schematu: kupony obarczone najwyższym poziomem ryzyka (zwykle posiadające również wysoki kurs) obstawiają po niskich stawkach. Kapitał zainwestowany w kupon rośnie proporcjonalnie do spadku kursu, a co za tym idzie – ryzyka.

Wysokie kursy w kuponach akumulowanych

Najwyższe kursy w przypadku pojedynczych zdarzeń i kuponów dotyczą z zasady wyniku, który jest oczywiście najmniej prawdopodobny. Z tego względu doświadczeni gracze unikają obstawiania takich kuponów, o ile nie mają ku temu wyraźnych powodów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by od czasu do czasu spróbować gry kuponem akumulowanym, w którym stworzy się wysoki kurs, jednak oparty o kilka bardziej prawdopodobnych zdarzeń. Zachęca do tego potencjalna wygrana, jednak w tym przypadku należy bardzo ostrożnie podejść do stawki, która nie powinna być zbyt wysoka.

Valuebety – czyli jak obstawiać zakłady bukmacherskie na relatywnie wysokich kursach?

Na pytanie, jak obstawiać zakłady bukmacherskie, każdy ekspert odpowie, że szukając valuebetów. Co kryje się pod tą nazwą? Są to rozstrzygnięcia, których bukmacherzy przyznają nieadekwatne do poziomu prawdopodobieństwa, relatywnie wysokie kursy. W tym kontekście graczowi powinno zależeć na znalezieniu jak najwyższego kursu, ponieważ na dłuższą metę tego rodzaju typy powinny gwarantować stopę zwrotu. Nie można się jednak przy tym kierować intuicją, a przede wszystkim wieloczynnikową analizą. Należy wziąć pod uwagę wszystkie dostępne statystyki i całą wiedzę związaną z otoczką meczu lub konkursu.

Czy warto sięgać po najwyższe kursy?

Dokładna odpowiedź na zawarte w tytule pytanie nie może brzmieć inaczej niż: nie! Gra w oparciu o najwyższe dostępne u bukmachera kursy nie jest opłacalna i tego typu kupony niemal nigdy nie przynoszą wygranej. Nie oznacza to jednak, że doświadczony gracz powinien swoją strategię opierać wyłącznie na najniższych kursach.

______________________________________________

Część odnośników w artykułach to linki affiliacyjne. Klikając na nie, możesz zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie wspierasz prace naszej redakcji i jej niezależność.