DREAMHACK MASTERS MALMO – DZIEŃ 1

Za nami pierwszy dzień DreamHacka Masters w szwedzkim Malmo. Mamy kilka niespodzianek, gdyż z grupy odpadły drużyny, które miały walczyć o zwycięstwo.

Grupa A

SK Gaming 16:2 B.O.O.T-d[S]
North 16:10 Cloud9
B.O.O.T-d[S] 2:16 Cloud9

 

W grupie A wyniki były bardzo przewidywalne. SK Gaming kompletnie rozgromiło B.O.O.T-d[S] na mirage’u. Przeciwnicy byli bez szans i nawet nie podjęli walki z dużo bardziej doświadczonym rywalem. Znacznie ciekawszy był mecz Cloud 9 z North na inferno. Rundę pistoletową zdobyli gracze z USA i tym samym wygrali wszystko do pierwszego fulla przeciwników. Do końca połowy dowieźli prowadzenie 9:6. Zmiana stron jednak im nie pomogła. Tym razem to North wygrało pistolety i mimo wygranego fulla to North dyktowało warunki. Duńczycy wygrali spotkanie 16:10.
Rozgrywki w grupie kończy oczywiście mecz przegranych. Tutaj nie mogło być innego zwycięzcy. Gracze z Indonezji zostali kompletnie rozgromieni przez C9 16:2.

 

Grupa B

Astralis 16:3 Renegades
Virtus.pro 4:16 Natus Vincere
Renegades 16:7

 

Świetnie w turniej weszło Astralis. Bardzo sprzyjał im do tego train, na którym przeciwnicy wydawali się być zagubieni. Tym samym wygrali oni z Renegades 16:3. W drugim spotkaniu Virtus.pro podejmowało Natus Vincere na inferno. Pistoletówka padła łupem Ukraińców i od tej pory Polacy mieli naprawdę mało do gadania. Udało im się wyrwać jeszcze 3 rundy pod rząd przy stanie 7:1, a reszta została zdobyta przez Na’Vi.
Tym samym Złota Piątka musiała grać z RNG o pozostanie w turnieju. Niestety tutaj zobaczyliśmy kompletną niemoc zespołu z nad Wisły. Renegades od początku dominowało. Zakończyło połowę na cache’u 14:1. Ten stan rzeczy zmienił się po przejściu na stronę terrorystów przez Virtusów. Niestety mimo iż ich gra wyglądała znacznie lepiej to przeciwnikom wystarczyły jedynie dwie zdobyte rundy i tym samym Australijczycy wyeliminowali Virtusów 16:7.

 

Grupa C

Gambit Esports 16:6 mousesports
FaZe Clan 8:16 Ninjas in Pyjamas
mousesports 9:16 FaZe Clan

 

Grupy C na pewno nie polubili po wczorajszym dniu bumkacherzy. Najpierw spotkanie nieoczekiwanie wygrał Gambit. Zespół, który jeszcze kilka dni temu przegrał 16:14 z polskim AGO Gaming tym razem rozprawił się z mouz. Myszki wygrały co prawda rundę pistoletową, ale nie potrafili wykorzystać przewagi. Świetnie za to sprawowała się ekipa Dosii. Mimo tego, że mało fragów zdobywał AdreN to zespół szybował w górę. Pierwszą połówkę zamknęli wynikiem 11:4. Po zmianie stron udało się stracić tylko dwie rundy i tym samym wynik został ustalony na poziomie 16:6.
Kolejną niespodziankę sprawili Szwedzi z NiP. Przegrali obie pistoletówki, ale mimo wszystko dość wysoko pokonali swoich przeciwników. Pierwszą połowę wygrali 9:6, żeby następnie oddać tylko dwie rundy rywalom. Gdyby NiP lepiej poradził sobie na rundach pistoletowych to wynik mógłby być znacznie wyższy.
Kolejny zespół także nie pozostawił złudzeń mousesports. FaZe cały czas prowadziło grę, a Myszki zdobywały tylko kilka rund. Po wygranej połówce 9:6 FaZe poszło jeszcze lepiej i zamknęli wynik na 16:9.

 

Grupa D

Immortals 16:14 Fnatic
G2 Esports 16:13 EnVyUs
Fnatic 16:13 EnVyUs

 

Swoim poziomem pozytywnie zaskoczyła grupa D. Wszystkie zespoły wygrywały tutaj różnicą maksymalnie 3 rund. Najpierw Immortals pokonało na cobblestone’ie Fnatic. Tradycyjnie już połówki należały tutaj do antyterrorystów, którzy świetnie bronili swoich BS’ów. Brazylijczycy byli tutaj lepsi tylko o 2 rundy i można ten wynik z pewnością uznać za sprawiedliwy.
W drugim spotkaniu mieliśmy derby. Świetnie w mecz na początku weszło EnVyUs niesione przez RpK. Po połowie prowadzili 10:5. Zmiana stron obudziła jednak przeciwników. G2 rozpoczęło gonitwę za wynikiem i ostatecznie wygrało to spotkanie.
Walka o przetrwanie była równie zacięta. Tym razem na cobblestone’ie mieliśmy fantastyczne ataki terrorystów. EnVy wygrało swoją połówkę po tej stronie 9:6. Lepsze było jednak Fnatic, które na TT zdobyło, aż 10 rund. Tym samym EnVy pożegnało się z turniejem.