E-Sport- Zwykłe granie w gry, czy sposób na życie?

Pojęcie „sport” jest nam znane od praktycznie zawsze. Mając je na myśli, od razu widzimy przed oczami wysportowanego i zdrowego człowieka oddającego się zdrowej pasji. Jednakże istnieje pewna odmiana, a mianowicie „E-Sport”.

Elektroniczna rozrywka w współczesnym świecie jest jedną z wielu metod odstresowania się od codziennej bieganiny. Dla jednych to codzienność a dla innych sporadyczne klikanie myszką. Są osoby które preferują nowoczesne i wymagające tytuły, a są osoby które wolą proste i tanie, bądź darmowe gry. Tak samo jest w sporcie- jedni wolą wymagające dyscypliny, a inni proste i przyjemne ćwiczenia.

Odkąd powstały pierwsze gry komputerowe ludzie odkrywali że granie razem z kolegami w jednym pomieszczeniu sprawia im mnóstwo satysfakcji i przyjemności, aniżeli osobno w swoich domach. Z czasem takie wspólne rozgrywki ewoluowały na szerszą skalę. Powstawały pierwsze zespoły specjalizujące się w dany tytuł, które chciały konkurować z innymi ludźmi podzielającymi ich pasję. Zaczęto organizować turnieje na które przyjeżdżały zespoły by ze sobą konkurować o prawdziwe pieniądze i nierzadko również sławę, bo rozgrywkę konkurentów można było oglądać np. z widowni na dużych ekranach.

Z czasem powstawały organizacje które brały w swoją opiekę utalentowanych graczy i oferowało im normalne wypłaty w zamian za odpowiednie osiągi na scenie E-Sportowej. Powstawały gry które zostały specjalnie pod takie rozgrywki stworzone, duże firmy zaczęły sponsorować sprzęt dla graczy zauważając potencjalny zarobek. Dzisiaj możemy zobaczyć na scenie E-Sportowej gry takie jak: Counter Strike, League of Legends czy Dota 2. Wielkie E-

Sportowe wydarzenia które możemy oglądać w telewizji, internecie bądź na żywo w specjalnie do tego przystosowanych budynkach z widownią i olbrzymimi ekranami. E-Sport niesie ze sobą wartości porównywalne do zwykłych dyscyplin. Musimy podejmować odpowiednie wybory, ćwiczyć refleks czy taktyki drużynowe, nie rzadko rezygnując z wielu przyjemności. Dla wielu ludzi to pasja i sposób życia. To coś więcej niż zwykłe granie w gry. To prawdziwe emocje i walka o bycie najlepszym.