Fortnite: konsoli Nintendo Switch brakuje pamięci RAM

Epic Games ma problem z działaniem Fortnite na Nintendo Switch.

Epic Games wciąż rozwijają Fortnite i dbają o najróżniejsze nowości. Ostatnio usunieto opcję przechwytywania klipów. W rezultacie gra potrafi wymęczyć konsole i niektórzy gracze zaczęli zgłaszać problemy z wydajnością tytułu na Nintendo Switch.

Ostatnia aktualizacja Fortnite na Nintendo Switch usunęła opcję nagrywania materiałów wideo. Na początku gracze sądzili, że był to błąd, ponieważ informacja dotycząca rezygnacji z funkcji nie pojawiła się w szczegółach łatki.

Jak się jednak okazało, Epic Games nie popełniło gafy. Sean Hamilton, jeden z koordynatorów społeczności, postanowił wyjaśnić sytuację i powiedział wprost – twórcy wyłączyli tę funkcję z powodu problemów z wydajnością.

„Zostało to zrobione ze względu na wydajność i stabilność, ponieważ obserwujemy wysoki wskaźnik awarii związanych z brakiem pamięci. Wyłączenie tej funkcji pozwala zaoszczędzić znaczną ilość pamięci RAM i jednocześnie ma pozytywny wpływ na ogólną wydajność.”

Twórcy rozważają teraz przywrócenie funkcji jako opcji dodatkowej, ponieważ akurat społeczność Fortnite bardzo chętnie tworzy najróżniejsze klipy i następnie dzieli się nimi ze znajomymi.

W końcu Epic Games ogłosiło oficjalny turniej w Fortnite z pulą nagród w wysokości 8 mln dolarów. Oczywiście jest to spowodowane z zapowiedzią o zamiarze przeznaczenia 100 milionów dolarów na turnieje esportowe w sezonie 2018-2019.

W maju tego roku Epic Games ogłosiło, że mają zamiar przeznaczyć 100 milionów dolarów na turnieje esportowe w sezonie 2018-2019. Epic Games w wydanym oświadczeniu napisało, że mocno stawia na rywalizację, ale również na radość płynącą z gry oraz możliwość oglądania rozgrywek. W związku z tym ogłoszono Summer Skirmish.

Summer Skirmish będzie rozgrywane w weekendy, a całość potrwa, aż osiem tygodni. Pierwsza kolejka turnieju rozpocznie się w najbliższy weekend. Zawodnicy będą walczyć w parach o 250 tysięcy dolarów. Warto też wspomnieć, że w wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele społeczności twórców i graczy, którzy udowodnili swoje umiejętności.

Niestety zaproszenia do rozgrywek summer skirmish zostały już rozesłane. Natomiast za pewien czas deweloperzy przedstawią informacje w jaki sposób można zakwalifikować się do innych etapów.

Transmisja:

Zespoły AGO Esports, Kinguin i Pride zostały zaproszone do 3 turnieju z cyklu Summer Skirmish. To letni cykl organizowany przez producenta gry „Fortnite”, firmę Epic Games. Polacy powalczą o 220 tysięcy złotych w sobotę o 19:00 czasu polskiego.

Duet z AGO Esports w składzie Cyprian „Skosas” Bednarczyk i Dawid „Buhuu” Bugajski świetnie zaprezentował się podczas rozgrywanego dwa tygodnie temu turnieju Dreamhack w Walencji. Skosas i Buhuu zajęli w tych prestiżowych zawodach e-sportowych 4 miejsce na 121 startujące zespoły. Teraz jednak stawka jest dużo wyższa. W puli dzisiejszego turnieju jest pół miliona dolarów (ponad 1,8 miliona złotych), a zwycięska drużyna otrzyma równowartość 220 tysięcy złotych (60 tysięcy dolarów). Ich rywalami będą m.in.  Sebastian „Hashtag” Skalimowski i Grzegorz „Tabooo” Taborski z zespołu Pride, a także Alexander „dialer” Urbaniak i Jakub „Hycel” Krawczyk z Team Kinguin. Występy Polaków będzie można śledzić dziś po 19:00 na Twitchu.

— Przyznam, że pula nagród trochę mnie onieśmiela i odczuwam lekki stres z tego powodu. Nie nastawiamy się na 1 miejsce, chociaż będziemy starali się o nie powalczyć. Chcemy jednak zagrać tak, aby wykorzystać szansę — mówi w rozmowie z CHIP-em Dawid Bugajski. — Warto wspomnieć, że producent Fortnite zarabia w ciągu jednego miesiąca równowartość nawet miliarda złotych (300 milionów dolarów). Zatem jakkolwiek to zabrzmi, dzisiejszy turniej dla Epic Games jest niszowy. Zagrają w nim zarówno profesjonalne drużyny jak i tzw. influencerzy.

Ranking pierwszego tygodnia rozgrywek prezentuje się następująco:

1. miejsce KEVIE1 + NOTVIVID 50 000 $
2. miejsce BARTONOLOGIS + TBAYSOLDIER 37 500 $
3. miejsce CHAP + LIQUID72HRS  30 000 $
4. miejsce IMMARKSMAN + YABOYWILDCAT  25 000 $
5. miejsce KITTYPLAYS +  FAZE TFUE 20 000 $
6. miejsce GS SOLONAZGUL + GS LOGAN 13 130 $
7. miejsce SYPERPK + FAZE JAOMOCK 11 250 $
8. miejsce CALEBUR + TWITCH GRATRIXTV 9 370 $
9. miejsce HIGHDISTORTION + FAZE CLOAK  8 750 $
10. miejsce TWTCHNOX_THE_FOX + SYMFUHNY  7 500 $
11. miejsce MYTH + TSM HAMLINZ 5 000 $
12. miejsce GOTAGA + MICKALOW 5 000 $
13. miejsce FEMSTEPH + WILDSBR 5 000 $
14. miejsce NOAHJ + TSM DAEQUAN 5 000 $
15. miejsce BABAM_ + TB LAVAK3 5 000 $
16. miejsce GS_RXMPXGE + TTV GS_WARPATH 2 500 $
17. miejsce KP5IVE + CHRISPY 2 500 $
18. miejsce TINYTIMOTHY + BRUSHH 2 500 $
19. miejsce KING RICHARD + COWV1N 2 500 $
20. miejsce TYPICAL GAMER + THIEFS 2 500 $

Już za tydzień w niedzielę o 22:00 odbędzie się kolejny turniej z cyklu Fortnite Summer Skirmish Series. Nie znamy jeszcze jego szczegółów – twórcy w nowym oświadczeniu napisali, że format i zawodnicy będą mogli zmieniać się co tydzień. Wiemy natomiast jak byli wybierani uczestnicy wczorajszego wydarzenia. Epic Games do swoich zawodów wybiera twórców społeczności oraz graczy Fortnite, którzy wykazali się swoją grą. O szczegółach dotyczących kolejnej imprezy poinformujemy wkrótce, od razu gdy zostaną one upublicznione.

 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-09-12-epic-removes-video-capture-from-fortnite-on-switch-due-to-performance-issues i https://www.ppe.pl/news/125274/fortnite-na-nintendo-switch-z-problemami-konsoli-brakuje-pamieci-ram.html