Fortuna partnerem esportowej drużyny CS:GO Czech Sinners

Czeski oddział firmy bukmacherskiej Fortuna sponsorem esportowej druzyny Czech Sinners. Popularność esportu w ostatnich latach gwałtownie rośnie i jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi przemysłu z dużymi perspektywami na przyszłość. W przeszłości esport w Europie zyskiwał na popularności głównie w Niemczech i Skandynawii, ale ostatnio jego popularność rośnie również w Europie Środkowo-Wschodniej . Ponadto pandemia koronawirusa, która przez pewien czas wykluczała klasyczne mecze esportowe, również przyczyniła się do wzrostu świadomości i zainteresowania esportem.

Ponadto w ostatnich miesiącach nastąpił około trzykrotny wzrost zainteresowania możliwością obstawiania zakładów sportowych . Dlatego też branża ta stała się interesująca również dla bukmacherów . Nic więc dziwnego, że firma bukmacherska Fortuna ogłosiła niedawno, że została partnerem bukmacherskim czeskiej drużyny esportowej Sinners , która specjalizuje się głównie w grze CS: GO . Obie strony liczą na długoterminową współpracę.

David Vaněk , dyrektor generalny firmy bukmacherskiej Fortuna, tak skomentował decyzję firmy: Decyzja o tym, czy kibicować najlepszej krajowej drużynie, która również ma ambicję penetracji szerszego świata, nie była dla nas trudna. Chcemy być częścią jego dalszych sukcesów i uczestniczyć w rozwoju nie tylko zespołu Sinners, ale także całej branży. ”.

Zespół Sinners to jeden z absolutnych czeskich liderów CS: CO , mimo że powstał dopiero w tym roku. Obecnie może pochwalić się 52. miejscem na świecie, a do końca 2020 roku chciałby również wejść do rankingu TOP 30.

„W Sinners Esports wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym, jak prestiżowego naszego partnera udało nam się pozyskać w Fortune. Jego wsparcie niewątpliwie pomoże nam dalej piąć się w górę i razem stworzymy unikalną zawartość sportową i bukmacherską, która spodoba się zarówno fanom sportu, jak i fanom sportów klasycznych, do których chcemy być coraz bliżej ”-  powiedział Max Euler, dyrektor generalny Sinners Esports.

Czeska Fortuna współpracowała wcześniej z Playzone, na przykład, kiedy była komplementariuszem COOL League i Championship Republiki Czeskiej. Jednak partnerstwo z Sinners Esports to nowy początek, po którym nastąpią dalsze działania. Jednym z obecnych celów jest zajęcie się obecnymi i nowymi fanami esportu. Wykorzystane zostaną także synergie innych projektów sponsorskich spółki.