Fortuna Sittard postawiła na e-sport

W Holandii kluby piłkarskie jako jedne z pierwszych utworzyły ligę e-sportową.

Nie dziwi zatem zaangażowanie kolejnych klubów. Tym razem mowa o Fortunie Sittard, beniaminku Eredivisie. Umowę zawarto z organizacją ECV esports.

Dzięki temu kontraktowi Fortuna dołączy do rozgrywek eDivisie w grę FIFA 19. Natomiast nowy partner ma wyłowić zawodnika, którego wytrenuje, i który z powodzeniem będzie walczyć w lidze o laury.

– Po kilku rozmowach z klubem jesteśmy przekonani, że możemy stworzyć coś pięknego z Fortuną Sittard. Klub robi wszystko, aby rozwinąć się jako stabilny klub Eredivisie, a także pokazuje, że poważnie traktuje potencjał e-sportu. Dlatego cieszymy się, że jesteśmy w stanie towarzyszyć klubowi w tym wyzwaniu – przyznał Jim Lehmann, właściciel ECV.

Uzupełnijmy, że eDivisie jest własnością Eredivisie, czyli najwyższej holenderskiej klasy rozgrywkowej. Rozgrywki rozpoczną się 6 lutego.

Nick Verheijen, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Fortunie Sittard, dodał: – E-sport jest ciągle dla nas nieznaną strefą, ale dostrzegamy w nim niesamowite możliwości handlowe.

fot. materiały prasowe źródło: interplay.pl