IEM 2020 Katowice jednak bez udziału publiczności!

Wojewoda śląski wydał zakaz uczestnictwa publiczności w Intel Extreme Masters 2020 z powodu epidemii koronawirusa. Wiadomość pojawiła się na Twitterze 27 lutego, na kilka minut przed godz. 19.30

Oświadczenie ESL

At 19:45 CET we were informed by the Silesian Voivodeship that our mass event license for IEM Katowice was revoked. Until that moment we had a legally binding decision allowing us to organize the event, which was reconfirmed multiple times over the last few days. The last time the decision was confirmed was several hours ago. The Governor of Silesian (Silesian Voivode) Jarosław Wieczorek issued a decision to remove their approval regarding ESL hosting a mass event in Katowice, Poland. Due to this development, Intel Extreme Masters Katowice 2020 will not have any audience on-site. This means both Spodek-Arena audience as well as IEM Expo.

ESL respektuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Bilety będą w pełni zrefundowane. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności i będzie transmitowany w Internecie i w telewizji. https://www.intelextrememasters.com/season-14/katowice/pl/2020/02/no-on-site-attendance-for-iem-katowice/

https://www.facebook.com/JWieczorekPL/posts/2754681047961473

Jeszcze kilka godzin wcześniej wydawało się, że Intel Extreme Masters w Katowicach odbędzie się według planu. W trakcie samej imprezy miały zostać zastosowane dodatkowe środki bezpieczeństwa: każdy przed wejściem miał zostać poddany kontroli – mierzenie temperatury, a służby sanitarne organizatora wyposażone w zestawy dezynfekujące.

– Na chwilę obecną IEM w Katowicach odbywa się zgodnie z harmonogramem. Z myślą o uczestnikach wydarzenia i mieszkańcach Katowic zdecydowaliśmy o wprowadzeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa. Wszyscy, którzy będą chcieli się dostać do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, będą musieli się liczyć już na wstępie z kontrolą temperatury. Dodatkowe procedury bezpieczeństwa zostały też wprowadzone w samych obiektach – mówiła w południe Ewa Lipka z Urzędu Miasta Katowice.

Wciąż nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce – zapewnił dziś po południu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Na jego prośbę wojewoda śląski Jarosław Wieczorek spotkał się z przedstawicielami szpitali zakaźnych, aby przede wszystkim poznać stan gotowości tych placówek na ewentualne pojawienie się przypadku groźnego wirusa w województwie śląskim. Wojewoda przekazał zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz poprosił o pełną współpracę. Przypomniał, iż NFZ uruchomił specjalną  infolinię pod numerem 800 190 590. Dodał, iż wszystkie służby wojewody są w pełnej gotowości.

Obecnie nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego objętych jest ponad 300 osób, a 6 osób przebywa w szpitalu i oczekuje na wyniki badań pobranych i wysłanych do PZH próbek.

Więcej informacji na temat koronawirusa znaleźć można na stronach:
– https://www.gov.pl/static/code/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.html,
– https://www.gov.pl/web/zdrowie,
– https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/.