IEM Katowice 2020 nie zostanie odwołane. Kontrola temperatury kibiców.

​Katowice już po raz ósmy z rzędu będą organizatorem IEM. Od 28 lutego do 1 marca 2020 roku Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe staną się areną zmagań najlepszych graczy komputerowych na świecie. Jak informuje Urząd Miasta Katowice, Intel Extreme Masters w Katowicach odbędzie się według planu. W trakcie samej imprezy zostaną zastosowane dodatkowe środki bezpieczeństwa: każdy przed wejściu zostanie poddany kontroli – mierzenie temperatury, służby sanitarne organizatora zostaną wyposażone w zestawy dezynfekujące, a serwis sprzątający będzie zobowiązany do starannego i bieżącego odkażania wszystkich kluczowych powierzchni. Podwojono także planowaną liczbę patroli medycznych.

Na chwilę obecną IEM w Katowicach odbywa się zgodnie z harmonogramem. Z myślą o uczestnikach wydarzenia i mieszkańcach Katowic zdecydowaliśmy o wprowadzeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa. Wszyscy, którzy będą chcieli się dostać do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, będą musieli się liczyć już na wstępie z kontrolą temperatury. Dodatkowe procedury bezpieczeństwa zostały też wprowadzone w samych obiektach – mówi Ewa Lipka z Urzędu Miasta Katowice.

Szczegóły w poniższym komunikacie Organizatora, ESL Polska:

Jak zawsze monitorujemy stan bezpieczeństwa i zdrowia kibiców, zawodników i personelu aktualizujemy nasze działania w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa odwiedzających. Podczas IEM Katowice wprowadzamy obowiązkowe badania zdrowia, w tym kontrolę temperatury dla każdego wchodzącego gościa na teren wydarzenia. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji kondycji zdrowotnej uczestnik będzie mógł wejść na teren wydarzenia. 

Co to oznacza dla fanów wybierających się na wydarzenie?

Jedyną widoczną zmianą jest jest zwykłe mierzenie temperatury i potencjalny wywiad w punkcie medycznym przed wejściem na teren wydarzenia. Osoby, wobec stanu zdrowia których zespół medyczny będzie miał wątpliwości będą musiały się poddać dalszym czynnościom według decyzji służb medycznych. 

ESL zapewnia dodatkowy personel medyczny, patrole pierwszej pomocy oraz zwiększoną liczbę stanowisk sanitarnych dla wszystkich odwiedzających wydarzenie, jak również zapewnia niezbędną wiedzę w zakresie środków higieny. 

Zdrowie graczy, fanów i pracowników zawsze jest dla nas priorytetem.