III Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych – 27 lutego 2019

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych, które poprzez warsztaty, prelekcje oraz panele dyskusyjne chce stworzyć platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń ze specjalistami z branży IT, gamingu i sportu (e-sport) z całej Europy.

  • Muzeum Śląskie
  • poziom -4, Audytorium oraz sale: H i I
  • ul. Dobrowolskiego 1, Katowice
  • Strefa Kultury

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1, Katowice

W Polsce nie było do tej pory cyklicznego wydarzenia, które skupiałoby się na tematach edukacji, administracji i przemysłu kreatywnego w kontekście branży esportowej. Rozwój wymaga dialogu oraz wymiany doświadczeń.  Dodatkowo celem kongresu jest zainteresowanie młodych ludzi branżą IT, nowymi technologiami i mediami oraz integracja środowisk e-sportowych z kraju i zagranicy.

Na przełomie lutego i marca oczy entuzjastów esportu skierowane będa na Katowice. Intel Extreme Masters w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym to niewątpliwie święto dla wszystkich fanów gier komputerowych. Wraz z miastem Katowice oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, chcemy uzupełnić ten okres o merytoryczną debatę podczas drugiej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych. Tematyka, zaproszeni goście oraz prelegenci, sprawią iż wydarzenie stanie się inkubatorem wiedzy i inspiracją dla dalszych działań.

Istotą Kongresu jest powiązanie procesów rozwojowych w biznesie z sektorem edukacyjnym i administracją, co pozwoli na możliwie szybkie, a w niektórych aspektach nawet wyprzedzające, reagowanie na dynamiczne zmiany na rynku pracy. Przez prelekcje i panele tematyczne chcemy zwiększyć zainteresowanie młodych ludzi branżą IT, nowymi technologiami i mediami, co w konsekwencji ma zwiększyć liczbę specjalistów w systemie gospodarczym.

Łukasz Trybuś
prezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.kongresesportowy.pl.

Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (posługujące się nazwą w języku angielskim Esports Association, w skrócie ESA) – organizacja pozarządowa założona 18 sierpnia 2016 w Katowicach.  Celem stowarzyszenia jest popularyzacja i profesjonalizacja sportów elektronicznych w Polsce skupiając się na rozwoju inicjatyw oddolnych.

Organizacja wyznaczyła sobie pięć celów statutowych:

  • propagowanie i rozwój e-sportu
  • szkolenie e-sportowe
  • współzawodnictwo e-sportowe
  • wychowanie przez e-sport
  • profilaktyka e-sportowa

W swoich działaniach członkowie stowarzyszenia promują e-sport jako pretekst do wszechstronnego rozwoju kompetencji zawodowych wśród młodych ludzi. 25 października 2018 wystartował kolejny sezon Edu Esports League, w którym rywalizacja poza League of Legends toczy się także w Counter-Strike: Global Offensive. W roku akademickim 2018/2019 AWF Katowice w ramach studiów podyplomowych otworzył kierunek „Zarządzanie e-sportem”, na którym jednym z wykładowców jest Łukasz Trybuś, prezes stowarzyszenia.