Jak kontrolować emocje, by poprawić swoje wyniki przy zakładach bukmacherskich?

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #3

Zakłady bukmacherskie można porównać do broni obosiecznej – pozwalają na szybkie pomnożenie kapitału, ale jednocześnie niosą za sobą ryzyko jego łatwej straty. Gdzie tkwi klucz do sukcesu w obstawianiu wyników wydarzeń sportowych? Poza wiedzą teoretyczną i umiejętnością analizy liczb przede wszystkim w umyśle gracza. Emocje, których niekiedy nie potrafimy opanować, stają się źródłem błędnych decyzji. Dlatego dziś na blogu przedstawiamy kilka porad, jak kontrolować emocje, by poprawić swoje wyniki w zakładach bukmacherskich.

Przygotowanie teoretyczne

Skoro emocje stanowią jedną z głównych barier przed odnoszeniem sukcesów w bukmacherce, co stanowi dla nich główną przeciwwagę? Oczywiście racjonalne myślenie i chłodna kalkulacja. Te zaś potrzebują punktu zaczepienia, jakim jest dobre przygotowanie teoretyczne. Czy zdarza ci się sytuacja, że w kuponie zbiorczym brakuje jednego zdarzenia do osiągnięcia okrągłego kursu (i okrągłej potencjalnej wygranej)? Najgorszą rzeczą, jaką wówczas możesz zrobić, jest wybór tego zdarzenia tylko ze względu na kurs. Jeśli nie interesujesz się żeńskim hokejem na trawie lub drugą ligą piłki ręcznej w Danii, nie podejmuj się obstawiania zwycięstw papierowych faworytów.

Ogranicz swoją aktywność do dyscyplin i lig, które śledzisz na bieżąco. Sprawdzaj motywację zespołów w konkretnych meczach i śledź statystki, uwzględniając takie czynniki, jak historia konkretnych drużyn, miejsce spotkania czy typ nawierzchni w tenisie. Pamiętaj, że statystyki nie kłamią, choć jednocześnie nie można traktować ich jak wyroczni, opierając prawdopodobieństwo wygranej wyłącznie na płynących z nich doniesieniach.

Jak kontrolować emocje w bukmacherce, wykorzystując inne dziedziny wiedzy?

Psychologia zakładów bukmacherskich w rzeczywistości niewiele różni się od innych obszarów, w których kluczowe są analiza danych i umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Korzystając z doświadczeń maklerów giełdowych czy pokerzystów, można dowiedzieć się pośrednio, jak kontrolować emocje, by poprawić swoje wyniki przy zakładach bukmacherskich.

Gdzie dokładnie szukać inspiracji? Między innymi w książkach wydawanych przez graczy giełdowych, w których można znaleźć osobne rozdziały na temat sztuki podejmowania decyzji i panowania nad emocjami. Wiele autorytetów dzieli się swoimi doświadczeniami również w wywiadach, które znajdziemy w internecie. Ponadto kontroli emocji sprzyja również hobby wymagające decyzyjności. Mogą to być na przykład gry strategiczne lub managery piłkarskie, które dodatkowo pomagają poszerzać wiedzę na temat futbolu.

Unikaj konformizmu i wpływu grupy

Sport i bukmacherka to często zainteresowania, które dzielimy z przyjaciółmi. Wspólne spotkanie w pubie, mieszkaniu lub klimatycznym garażu organizowane w celu oglądania meczu to sama przyjemność, jednak wówczas warto na chwilę rozstać się z zakładami. O ile wymiana doświadczeń bywa pomocna, to obstawianie wyników w towarzystwie znajomych i pod ich presją – niekoniecznie. Udowodniono naukowo, że w grupie jesteśmy w stanie łatwiej podejmować bardziej ryzykowne decyzje. Dodatkami do tego typu spotkania niejednokrotnie są także podwyższone emocje i alkohol, które nie wpływają dobrze na rozważne obstawienie wyniku. Warto o tym pamiętać – odnoszący sukcesy gracz nie może być konformistą.

Traktuj bukmacherkę jako rozrywkę

W szukaniu odpowiedzi na pytanie, jak kontrolować emocje w zakładach bukmacherskich, użyteczną wskazówkę może przynieść zadanie sobie następującego pytania: „czym są dla mnie zakłady?”. Nasza ostatnia dziś porada dotyczy wyłącznie osób, które odpowiedzą na to pytanie, nie wskazując na chęć zarobku. Jeśli bowiem zakłady stanowią dla ciebie potencjalne źródło dochodu, musisz traktować je ze śmiertelną powagą i postawić na ciężką pracę.

W przeciwnym razie spróbuj potraktować bukmacherkę jedynie jako dodatkową rozrywkę. Nie myśl o zakładach na co dzień, przy każdej możliwej okazji i przede wszystkim nie stawiaj dużych sum. W ten sposób zdejmiesz z siebie niepotrzebną presję i stłumisz własne emocje. Zrób wszystko, żeby wygrać, ale ewentualne zwycięstwa traktuj wyłącznie jako przyjemny bonus.

______________________________________________

Część odnośników w artykułach to linki affiliacyjne. Klikając na nie, możesz zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie wspierasz prace naszej redakcji i jej niezależność.