Jak obstawiać eSport?

Nie jest tajemnicą, że eSport cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Przeróżne eventy i konkursy przyciągają wielkie tłumy. Pojawia się coraz więcej zawodników, których można oglądać na YouTubie, czy innych portalach streamingowych. Wszystko to sprawia, że z tą dziedziną sportu wiążą się ogromne pieniądze. Bumacherzy postanowili to wykorzystać i można obstawiać najpopularniejsze rozgrywki. Jednak nie każdy wie, jak to robić.

Oferta polskich bukmacherów

Na różnego rodzaju stronach można było obstawiać przedmioty do gry, czy skórki, co przeciętnemu człowiekowi za wiele nie mówi. Bukmacherzy wyszli więc ze swoją ofertom naprzeciw swoim graczom, dając możliwość lepiej zgłębić świat eSporu i możliwość obstawiania meczy. Do najpopularniejszych gier jakie możemy obstawić zalicza się CS: GO, League of Legends oraz Dota 2. Obstawiać można u wszystkich powszechnie znanych polskich bukmacherów. U niektórych bukmacherów spotkać można się jedynie z obstawianiem zwycięzcy, inni stopniowo coraz bardziej rozszerzają swoją ofertę dając możliwość obstawiania najskuteczniejszego gracza czy ilości zdobytych map.

Jak skutecznie obstawiać eSport?

Aby skutecznie obstawiać wirtualne rozgrywki mimo wszystko przyda nam się nieco podstawowej wiedzy o poszczególnych grach. Zbieranie informacji, jak w każdym innym sporcie, najlepiej zacząć od poznania drużyn i zawodników biorących udział w danym konkursie czy turnieju, który chcemy obstawić. Następnie najlepiej zagłębić się wiedzę o grze, którą zamierzamy obstawić. Dobrze jest mieć choć podstawową wiedzę o mapach, kolejnych etapach gry, czy chociażby podstawowych technikach. Przyda nam się także nieco informacji o tym, jak wyglądają poszczególne turnieje i jakie reguły nimi rządzą.

Nie trzeba być profesjonalnym analitykiem danych eSportowych, jednak przyda się nieco umiejętności w ich analizowaniu, w końcu warto wiedzieć, że zawodnik, który zwycięża w pierwszym secie gry ma większe szanse na kolejne zwycięstwa w stosunku do przegranego. Dla bardziej doświadczonych graczy idealną opcją będą zakłady live. Gracz z dobrym i czujnym okiem umie obserwować rozgrywki i doskonale będzie wiedział jak potoczy się dalej gra. Ważne by mieć odpowiedni refleks i reagować na wszelkie zmiany w grze szybciej niż bukmacher.

Choć dawniej gry cieszyły jedynie w domowym zaciszu, obecnie ze względu na rozwój internetu trafiają do coraz szerszej publiczności. Wiążą się z tym oczywiście duże pieniądze. Mimo to wcale nie jest tak łatwo obstawiać rozgrywki eSportowe i jak w każdej dziedzinie sportu, najpierw lepiej się z nią trochę się zapoznać i oswoić, niż porywać się z motyką na słońce.