Już niedługo turnieje e-sportowe na komórkach!

Firma Megafans zapowiada stworzenie turniejów e-sportowych na urządzeniach mobilnych.

 

Do tej pory turnieje oraz rozgrywki e-sportowe kojarzyły się przede wszystkim z komputerami stacjonarnymi z całym zapleczem dodatkowych gadżetów. Kamerki, myszki, czy specjale klawiatury stały się nieodzownym elementem tej dyscypliny. Teraz jednak firmy szykują atak na niezagospodarowaną branże jakim są urządzenia mobilne, na których dotychczas królowały gry dla pojedynczych graczy lub proste porty gier z konsol lub PC. A tym że jest to chłonny rynek, świadczy fakt, że w samych Chinach jest prawie 620 milionów osób, które deklarują zabawę grami na smartfony.

Firma Megafans chce to wykorzystać, dlatego ogłosiła właśnie utworzenie prototypowej platformy e-sportowej dla gier mobilnych. Megafans jest twórcą gier mobilnych. Już w pierwszym roku działania , firma miała na koncie aż 16 tytułów na Andoida i iOS. Testy prototypowej platformy już się rozpoczęły, a pierwsza faza dotyczy gier bez możliwości rywalizacji. Dalszym krokiem będą sprawdziany gier turniejowych. Projekt zakłada prowadzenie turniejów okresowych dla graczy z całego świata, transmisje, oraz specjalne wydarzenia lokalne.

Rynek gier cyfrowych już wie, że rywalizacja w e-sporcie o nagrody jest to rosnącym, wschodzącym rynkiem, dlatego oferowanie tego rodzaju produktu na każdym urządzeniu mobilnym na świecie dzięki dystrybucji nagród i wykorzystaniu tego kanału wzrostu jest niesamowitą okazją. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą platformą, która może to zrozumieć w wyjątkowy sposób – powiedział Jeff Donnelley, prezes firmy Megafans

Obecnie Megafans zaprasza do współpracy twórców gier, również tych mniejszych, do promocji swoich tytułów na swojej platformie.

źródło: interplay.pl