Legalny bukmacher gwarancją bezpiecznej gry

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #11

Totolotek to legalny bukmacher i tak jak każdy operator z licencją, nie tylko przykłada uwagę do swojej oferty, ale również skupia się na trosce o bezpieczeństwo klientów. Można pomyśleć: sam umiem o siebie zadbać, przecież wiem, co robię. W zakładach bukmacherskich jednak emocje potrafią wziąć górę i wtedy docenisz wsparcie legalnego bukmachera. Dowiedz się, jak grać, żeby czerpać z zakładów przyjemność i nie narażać się na przykre konsekwencje.

Legalny bukmacher i odpowiedzialna gra – dlaczego niektórzy się tego boją?

Zarówno hasło legalny bukmacher, jak i odpowiedzialna gra powinny kojarzyć się pozytywnie – przecież działanie zgodne z prawem jest pochwalane, a na odpowiedzialne osoby patrzy się z uznaniem. Niestety, niektórzy kiedy trafiają na te hasła w Internecie, stają się podejrzliwi, mając w pamięci wybór bukmacherów z czasów przed nową ustawą. Paradoks, nad którym warto się pochylić. Zmiany w prawie mają za zadanie walczyć z szarą strefą, dając dojść do głosu legalnym operatorom i podnieść komfort oraz bezpieczeństwo gry. Mimo to wciąż się zdarza, że są kojarzone przez niektórych z ograniczeniami. Oczywiście niesłusznie.

Obstawiania u legalnego bukmachera zdecydowanie nie należy się bać. Zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem, dlatego cenne jest poczucie bezpieczeństwa, jakie daje firma bukmacherska z licencją. Gracz działa zgodnie z prawem, nie musi się obawiać kar, jego dane osobowe są bezpieczne, transakcjom pośredniczą sprawdzone systemy, a do tego można być spokojnym o swoje zdrowie. Brzmi dobrze, prawda?

Narzędzia legalnego bukmachera w rękach graczy

Legalny bukmacher legalnemu bukmacherowi nierówny, ale każdy jest zobowiązany do przestrzegania zasad polityki odpowiedzialnej gry. Co to w praktyce oznacza dla graczy? Szereg mechanizmów, którymi sami mogą się posługiwać, aby dbać o własne bezpieczeństwo.

 

Totolotek proponuje następujące narzędzia:

 • Rejestracja – to pierwsze zabezpieczenie, które stawia na drodze gracza legalny bukmacher. Zakłady bukmacherskie skierowane są wyłącznie do osób, które ukończyły 18 rok życia, a więc tylko takie pomyślnie przejdą proces zakładania konta. W trakcie rejestracji trzeba podzielić się z bukmacherem skanem dowodu osobistego lub paszportu. Dane służą potwierdzeniu tożsamości nowego klienta i są dobrze chronione;
 • Limity stawek i wygranych – Totolotek, jako legalny bukmacher, z góry ustala limity stawek i wygranych, o których można przeczytać w Regulaminie. Chcąc jednak dostosować się do zróżnicowanych potrzeb graczy, daje opcję indywidualnego określenia limitów. Klient może ustawić limit dzienny lub miesięczny. Zmniejszenia można dokonać samodzielnie, natomiast zwiększenie limitu wymaga kontaktu z Biurem Obsługi Klienta
 • Zegar – proste, a jednocześnie bardzo przydatne narzędzie, widoczne w górnym, lewym rogu strony. Zegar zawsze znajduje się w tym samym miejscu i pomaga klientowi uświadomić sobie ilość czasu poświęconego na zakłady bukmacherskie
 • Zawieszenie konta – przyjmuje dwie formy: zawieszenie konta i wykluczenie z gry. Pierwsza opcja blokuje możliwość korzystania z usług bukmachera na 24 godziny. Druga natomiast wyłącza klienta z gry na dłużej – na 90 dni. Obie blokady można nałożyć na siebie samodzielnie, wystarczy zalogować się do konta i kliknąć w przycisk „zawieś”
 • Zamknięcie konta – furtka dla osób, które są wyraźnie zaniepokojone swoim zaangażowaniem w grę i pragną na stałe uniemożliwić sobie obstawianie
 • Test – klika pytań, dzięki którym można określić, czy podejście do zakładów jest odpowiednie, czy wzbudza wątpliwości i należy nad nim pracować

 

Konsekwencje nieodpowiedzialnej gry

Jak traktować zakłady bukmacherskie? Jak zabawę. Tylko takie podejście jest właściwe. Obstawianie powinno być sposobem na zapełnienie wolnego czasu, nie może być utożsamiane ze źródłem zarobku.

Prawda jest taka, że dopóki dany problem nas nie dotyczy, to niezbyt wierzymy w to, że może akurat w naszym życiu się pojawić – tak już ludzie są skonstruowani. Jeśli mowa o graczach, to już w ogóle bywa, że zapominają o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z usług bukmacherów – przecież kiedy piłka jest w grze, nikt nie będzie myślał o kwestii uzależnienia. Właśnie dlatego warto teraz zastanowić się nad tym tematem, kiedy nie jesteś w trakcie gry, tylko spokojnie czytasz ten tekst.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości co do tego, jak powinieneś działać, aby uniknąć problemów, stosuj się do kilku prostych wskazówek:

 • Obstawiaj tylko u legalnego bukmachera
 • Traktuj zakłady bukmacherskie wyłącznie jako rozrywkę
 • Nie pożyczaj od innych pieniędzy na zakłady bukmacherskie
 • Nie przeznaczaj na grę tych środków, które pierwotnie miały posłużyć czemuś innemu
 • Nie traktuj zakładów jako sposobu na zarobek
 • Nie traktuj zakładów jako alternatywy dla pracy
 • Nie przedkładaj gry nad codziennie obowiązki – zawodowe, domowe
 • Nie zaniedbuj relacji z bliskimi na rzecz obstawiania zakładów bukmacherskich

 

 

______________________________________________

Część odnośników w artykułach to linki affiliacyjne. Klikając na nie, możesz zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie wspierasz prace naszej redakcji i jej niezależność.