Legia i Lech zwycięzcami finałów rundy zimowej Ekstraklasa Games

Esportowcy Legii Warszawa i Lecha Poznań wygrali pierwszy event transmitowany na żywo w ramach drugiej edycji Ekstraklasa Games. W sobotę milosz93 okazał się najlepszy w rywalizacji na PlayStation 4, a dzień później FuRMaN zwyciężył na konsoli Xbox One.

Finały Rundy Zimowej były ostatnim rozdziałem pierwszej części sezonu Ekstraklasa Games. Udział w nich wzięli zawodnicy, którzy wywalczyli awans w trwających od listopada kwalifikacjach. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę 16 graczy, reprezentantów klubów Ekstraklasy na obu konsolach, rywalizowało w czterech 4-osobowych grupach.

W turnieju rozgrywanym na PlayStation 4 po zaciętej walce w grupach do ćwierćfinałów niespodziewanie nie weszło kilku mocnych zawodników, m.in. Riptorek oraz mRN. Pozytywną niespodzianką okazało się natomiast wyjście z grupy 17-letniego gracza Śląska. Polish_Underdog spisywał się bardzo dobrze i dopiero późniejszy triumfator pokonał go z wielkim trudem w ćwierćfinale.

W innym meczu tej fazy rywalizowali dwaj najlepsi zawodnicy pierwszej edycji turnieju – do półfinału awans wywalczył piko z Pogoni Szczecin, który okazał się lepszy od cyanide reprezentującego barwy Wisły Kraków. W finale ostatecznie zameldowali się milosz93 oraz Pontonix300 z Rakowa Częstochowa. Zdecydowaną wyższość w dwumeczu udowodnił zawodnik Legii, który wygrał 3:1 i 3:0. Trzecie miejsce zajął piko, który pokonał 4:2 gracza DawidPLx999 z Cracovii.

Na konsoli Xbox One w półfinałach zameldowali się reprezentanci Arki Gdynia i Śląska Wrocław oraz Górnika Zabrze i Lecha Poznań. Rywalizacja o finał była jednak bardzo jednostronna – El Polako z Arki pokonał Dominatora 9:2, a FuRMaN wygrał 6:1 z zawodnikiem Skobi12 reprezentującym Górnika. W finale miał miejsce pasjonujący zwrot akcji – El Polako prowadził po pierwszym meczu z graczem Lecha już 3:0, ale rewanż to już popis FuRMaN-a. Udało mu się odrobić straty, a mecz zakończył strzelając aż 5 bramek, zwyciężając w finale 5:3! W meczu o trzecie miejsce Skobi12 pokonał Dominatora 5:4.

Po zakończeniu rundy zimowej wszyscy fani gry FIFA 20 będą mogli wziąć udział w drugiej części sezonu, bowiem już w lutym rozpocznie się Runda Wiosenna Ekstraklasa Games. Finały Rundy Wiosennej zostały zaplanowane na 28-29 marca. Po poznaniu rozstrzygnięć wszyscy najlepsi zawodnicy na przestrzeni całego sezonu awansują do Rundy Finałowej, która odbędzie się 18-19 maja.

Ekstraklasa Games jest oficjalnym polskim turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w FIFA 20. Najlepsi gracze otrzymają punkty do rankingu FIFA 20 Global Series, które mogą dać im możliwość walki o awans na najbardziej prestiżowy turniej świata.