Legia Warszawa rozpoczynar współpracę z e-sportem i FaZe Clanem

Klub Legia Warszawa, pod wodzą Dariusza Mioduskiego, zaangażował się we współpracę z FaZe Clanem, jedną z najlepszych organizacji e-sportowych z USA.

FaZe występuje właśnie w turnieju Intel Extreme Masters, który odbywa się w Katowicach. Szczegóły współpracy nie są jeszcze znane. Logo Legii Warszawa pojawiło się jednak na koszulkach e-sportowców FaZe. Drużyna ta gra m.in. w „Counter-Strike’a”. Wcześniej spekulowano, że prezes Mioduski zechce związać się z ekipami Team Kinguin lub Pride – podaje portal IzakTV.

Ale to nie są jedyne związki klubów piłkarskich w Polsce z e-sportem. Swoje e-drużyny (specjalizujące się m.in w grze „fifa”) ma dziś właściwie większość klubów Ekstraklasy (np. Piast Gliwice, czy Wisła Kraków). W e-sport zainwestował również były prezes Legii – Bogusław Leśnodorski. Jego klubem AGO kieruje były wiceprezes Legii Jakub Szumielewicz. AGO z sukcesami występuje na IEM w Katowicach. Sponsorami drużyny zostały właśnie firma bukmacherska Fortuna oraz marka kosmetyczna Axe.

Źródło: rp.pl