Lista LEGALNYCH BUKMACHERÓW w Polsce 2019

Obecnie na polskim rynku takich bukmacherów mamy aż 13. Jeden z nich działa oferuje na razie jedynie ofertę naziemną, jednak w najbliższym czasie oferta ma zostać poszerzona. Które zakłady bukmacherskie działają zgodnie z prawem, a obstawianie nie wiążę się z żadnymi sankcjami prawnymi?

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich pozostały jedynie te zakłady sportowe, które otrzymały zgodę od Ministerstwa Finansów.  Aby otrzymać  licencję na przyjmowanie zakładów bukmacherskich w punktach przyjmowania kuponów, jak i online (w internecie) trzeba spełnić szereg wymogów. Granie u takich bukmacherów wiąże się z odprowadzaniem 12% podatku od obrotu. Niektórzy bukmacherzy wprowadzają promocję i bonusy, które pozwalają na uniknięcie ,,dzielenia się” ze Skarbem Państwa. Należy pamiętać, że korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

 

LEGALNI BUKMACHERZY RANKING

W internecie znajdziesz kilka a nawet kilkanaście rankingów polkisch bukmacherów. My nie będziemy takich rankingów prowadzić, ponieważ wierzymy, że każdy może wyrobić sobie własne zdanie na temat rodzimych bukmacherów. Pamietaj jednak aby wybrać bukmachera działającego z serwisem na domenie z końcówką .PL i grać legalnie, nie martwiąc się o blokady stron, czy kwestie prawne.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce 2018
Nr.. legalny bukmacher licencja od strona www
1 FORTUNA 23.01.2012 efortuna.pl
2 MILENIUM 16.02.2012 milenium.pl
3 STS 21.02.2012 sts.pl
4 Totolotek 20.06.2013 totolotek.pl
5 Etoto 28.11.2014 etoto.pl
6 forBET 04.05.2016 iforbet.pl
7 LVbet 13.05.2016 lvbet.pl
8 Totalbet 22.03.2018 totalbet.pl
9 PZBuk 28.06.2018 pzbuk.pl
10 Betclic 26.09.2018 betclic.pl
11 BetFan 29.10.2018 betfan.pl
12 eWinner 30.10.2018 ewinner.pl
13 Superbet 30.10.2017 superbet.pl
Aktualny stan na 13.11.2018

Legalni bukmacherzy w Polsce

 

Pamietaj: graj legalnie! Sprawdź aktualną listę legalnych bukmacherów w Polsce. Jedynie podmioty wymienione na niniejszej liście posiadają zezwolenia na oferowanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet na terytorium. Serwis LegalnyBukmacher.com,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.

LEGALNI BUKMACHERZY BONUSY

Na pewno spotkałeś się z opinią że bonusy legalnych bukmacherów w Polsce są o wiele gorsze od tych, które proponują inni operatorzy za granicą. Czy jest to prawda? Musimy pamietać, że w Polsce zakąłdy bukmacherskie już na starcie obarczone są 12 pocentowym podatkiem. Polscy bukmacherzy starajac się zachęcić  swoich klientów, często oferując promocje i bonusy na grę bez podatku. wraz ze zwiększeniem się liczby bukmacherów w naszym kraju, zakłady sportowe oferują coraz więcej promocji bonusówych. Dla jednnej grupy klientów bardziej atrakcyjne będą oferty typu 100% od depozytu, dla innej cashback, a kolejnej grupie typerów bardziej spodoba się ofetą z obniżonym podatkiem do połowy a nawet z tzw. zakładem bez podatku.

 

LEGALNI BUKMACHERZY W POLSCE 2018

1 kwietnia 2017 roku weszła w Polsce nowa ustawa hazardowa. Na nowym prawie korzystają oczywiście legalne firmy bukmacherskie, które ewidentnie nabrały wiatru w żagle. Według szacunków Stowarzyszenia na rzecz Likwidacji Szarej Strefy Zakładów Wzajemnych w Polsce „Graj Legalnie” obroty tych legalnych w ubiegłym roku wyniosły 3,3 mld zł, czyli niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej. Przykładowo: tylko największy obecnie w Polsce bukmacher STS zanotował wzrost z 793,5 mln zł do 1,604 mld.  Po wejsciu ustawy hazardowej czyli w 2017 i 2018 do grona 5 legalnych bukmacherów  (STS, FortunaETOTOMilenium i Totolotek) dołączyły nowe firmy bukmacherskie: forBETLV BET w 2016 i SuperBet w 2017. Wkrótce z ofertą pojawią się bukmacherzy BetFanPZBukBetclicTOTALbet i eWinner Na te chwile mamy ich 13 a w tym 12  z licencją na działalnośc w internecie (online)

NIELEGALNI BUKMACHERZY

Działające od roku ustawa hazardowa i rejestr zakazanych domen hazardowych sporo kosztuje zagraniczne serwisy e-hazardowych. Tylko Bet-at-home stracił 15 procent obrotów z zakładów online. Nowa ustawa hazardowa i rejestr zakazanych domen hazardowych stanowczo utrudnił działanie zagranicznym portalom e-hazardowych i mocno uderzył je po kieszeni. Jeden z największych serwisów e-hazardowych, niemiecka spółka Bet-at-home, właśnie ogłosił swoje wyniki za pierwsze półrocze tego roku. Operator ten, notowany na giełdzie we Frankfurcie, ujawnił, że rok do roku zanotował 15-proc. spadek w zakładach internetowych. Firma w oficjalnym sprawozdaniu nie ukrywa, że powodem spadków jest właśnie nowa polska ustawa hazardowa, która uniemożliwiła bukmacherom bez licencji oferowanie swoich usług w Polsce.

LEGALNI BUKMACHERZY GOV

Na stronie Ministerstwa Finansów znajdziesz najważniejsze informacje na temat legalności zakładów bukmacherskich w Polsce. Przyjmowanie zakładów wzajemnych w Polsce jest dozwolone pod warunkiem udzielonego zezwolenia przez Ministra Finansów – wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych lub przez sieć Internet na zasadach i warunkach określonych w zatwierdzonym regulaminie i udzielonym zezwoleniu, a także wynikających z przepisów ustawy

 

POLSKI BUKMACHER

Bukmacher z Polski musi mieć siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jednak spółki, posiadające siedziby w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej lub krajach członkowskich Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA),  mogą w naszym kraju działać legalnie, pod warunkiem ustanowienia przedstawiciela lub w formie oddziału. Polski bukmacher zobowiązany jest prowadzić stronę w języku polskim, funkcjonującą w domenie .pl zgodnie z art. 15d ust. 2 ustawy o grach hazardowych, „Podmiot urządzający gry hazardowe przez sieć Internet może wykorzystywać do ich urządzania wyłącznie stronę internetową, której krajowa domena najwyższego poziomu jest przypisana do polskich stron internetowych.”

LISTA LEGALNYCH BUKMACHERÓW 2018

1. STS

To jeden z najpopularniejszych polskich serwisów bukmacherskich. Na szczególną uwagę zasługuje atrakcyjny bonus na darmowy zakład do 20 zł oraz bonus 100% aż do 1000 zł! Dodatkowo w każdy poniedziałek 1000 najlepszych graczy otrzymuje dodatkowy bon o wartości 20-100 zł. Do najmocniejszych stron STS zaliczyć warto jednak również kursy. Opinie o STS mówią również o doskonałej jakości streamingów oraz o możliwości korzystania z wygodnej aplikacji mobilnej, z której można korzystać w każdym miejscu i o każdym czasie. Dużą zaletą jest również prostota i wygoda składania i wypłacania depozytów. STS oferuje wiele możliwości płatniczych. Zawsze można korzystać również z wypłaty w punkcie stacjonarnym, co stanowi udogodnienie. Obsługa klienta zasługuje na medal. Kontakt z operatorem działa bez zarzutu i może odbywać się za pomocą formularza kontaktowego lub chatu.

2. FORTUNA

To jeden z najdłużej prosperujących na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Zakłady te zbudowane zostały w oparciu o wieloletnie zaufanie klientów. Fortuna należy oczywiście do wąskiego grona legalnych bukmacherów, które oferują legalne zakład. Nowi gracze mogą liczyć na niezwykle atrakcyjną ofertę powitalną w postaci bonusów. Pierwszy kupon oferowany przez Fortunę to kupon bez ryzyka do 100 zł. Dodatkowo po spełnieniu wymagań zawartych w regulaminie, można otrzymać bonus opiewający na sumę pierwszej wpłaty do 400 zł. Można więc stwierdzić, że oferta Fortuny jest bardzo satysfakcjonująca dla nowych graczy. Fortuna oferuje również bardzo szeroką ofertę zakładów, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwe są również zakłady LIVE, które dostarczają wielu emocji typerom. Ogromnym udogodnieniem jest również mobilna aplikacja, która cechuje się wysoką stabilnością i przejrzystym interfejsem.

3. MILENIUM

To doskonała alternatywa dla osób, które mają już dosyć korzystania z serwisów zagranicznych. Milenium to w pełni polski zakład bukmacherski, co sprawia, że kontakt, oferta i kursy dostosowane są do potrzeb i możliwości polskich graczy. Oczywiście jest to legalny polski bukmacher, dlatego korzystanie z oferty Milenium nie będzie wiązało się z sankcjami prawnymi. Oferta Milenium prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Tygodniowo można spotkać się tam z ponad 10 000 zakładów sportowych na piłkę nożną, jednak do dyspozycji typerzy mają również dyscypliny jak hokej, lotki, rugby, czy nawet skoki narciarskie, piłka ręczna i wiele innych. Milenium oferuje również zakłady na żywo oraz udostępnia pełen kalendarz wydarzeń. Milenium stawia na przejrzysty i czytelny interfejs oraz najwyższą jakość obsługi technicznej. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy. Bonus powitalny opiewa na 100% do 760 zł na pierwszą prowadzoną kwotę.

4. TOTOLOTEK

Totolotek ma bardzo pozytywną opinię wśród graczy. Do dyspozycji przewidział on ofertę naziemną oraz internetową. To również najstarszy polski zakład bukmacherski. Tradycja i zadowolenie klientów są dla władz Totolotka bardzo ważne. Oczywiście również w przypadku tego zakładu bukmacherskiego nie mogło obejść się bez bonusu powitalnego. W przypadku bonusu powitalnego rozróżnia się dwa przypadki. Jego wysokość uzależniona jest od dwóch czynników. Pierwszy  nich to kod promocyjny oraz wysokość kwoty, jaka ma być wpłacana na konto. Bonus to 100% wysokości pierwszej wpłaty. Suma to podlega oczywiście obrotowi, którego wysokość musi mieć przynajmniej trzykrotność sumy depozytu wpłaconego oraz bonusu powitalnego. Bukmacher ten oferuje graczom mnogość dyscyplin sportowych oraz zakładów. Do dyspozycji gracze mają nie tylko popularne sporty jak piłka nożna, siatkówka, czy hokej, ale również sporty niszowe, takie jak krykiet. Mnóstwo jest zarówno dyscyplin, jak i rynków. Gracze mogą korzystać również a mobilnej aplikacji sportowej oraz kontaktować się z serwisem za pomocą e-maila, live chatu i infolinii.

5. ETOTO

To kolejny bukmacher, który dysponuje licencją MF. Ma on wiele punktów naziemnych i stale poszerza swoją ofertę. Firma ta oferuje zakłady sportowe, zakłady na żywo, a liczba spotkań live wzrosła w ostatnim czasie do 20 000. Interfejs strony jest bardzo przejrzysty, aplikacja mobilna działa bez zarzutu, a kontakt z serwisem zakładu jest niezwykle prosty. Na szczególną uwagę zasługuje oferta bonusowa. Gracze logujący się pierwszy raz ze strony mobilnej mogą liczyć na 25 zł freebetu. Dodatkowo do pierwszego depozytu do 50 zł zostanie dodana kwota 200%, natomiast od drugiej wpłaty do 900 zł będzie to 100%.

6. FORBET

Bukmacher ten proponuje zakłady sportowe jedynie online, co przekłada się na atrakcyjne bonusy i ofertę. Do pełnego ideału brakuje tutaj jedynie brak możliwości obstawiania e-sportów. Każdy gracz ma dyspozycji szeroki rynek zakładów oraz wiele opcji wpłaty i wypłaty depozytów. W przypadku dyscyplin sportowych jest to np. piłka nożna, koszykówka, siatkówka i wiele innych, mniej znanych dyscyplin. W celu skontaktowania się z serwisem, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy.

7. LV BET

Ten zakład bukmacherski wprowadził przede wszystkim świeżość i dynamikę. Do dyspozycji gracze mają stosunkowo niewielką liczbę zakładów stacjonarnych, gdyż władze stawiają na zakłady online. LVBET oferuje nowym graczom bonus na darmowy zakład do 30 z oraz bonus do 1000 zł i reload do 500 zł. W celu odebrania bonusu należy wybrać bonus z mnożnikiem. Dzięki temu gracz otrzyma 1% od depozytu. Mnożnik może wynosić nawet x100! Do dyspozycji typerzy mają szeroką ofertę zakładów sportowych znanych i mniej popularnych. Kursy są tutaj zdecydowanie wyższe niż w przypadku innych bukmacherów. Gracze mogą korzystać również aplikacji mobilnej oraz z wielu metod wypłaty i wypłaty środków. Obsługa klienta odbywa się za pomocą chatu na żywo oraz za pośrednictwem e-mail.

8. TOTALBET

Totalbet proponuje nowym graczom freebet 25 zł oraz premię od depozytu. Gracze mogą tutaj obstawiać zakłady przedmeczowe, zakłady systemowe, akumulowane oraz na żywo i zakłady pojedyncze. Najszersza oferta skierowana jest dla fanów piłki nożnej. Na pochwałę zasługuje szeroki system wpłat i wypłat. Jak dotąd nie ma w tym przypadku aplikacji mobilnej, jednak jest ona tworzona. Obsługa techniczna to chat lub formularz kontaktowy.

9. PZBUK

Strona PZBuk jest przejrzysta. Niestety PZBuk nie stawia na wiele promocji i bonusów. Jedyna oferta bonusowa to 50 zł na zakład przy minimalnym kursie 2,0. Za skorzystaniem z oferty przemawia jednak wysokość kursów oraz mnogość dyscyplin sportowych. Na plus są również zakłady na żywo. Gracze nie mają do dyspozycji aplikacji mobilnej, jednak obsługa techniczna jest sprawna, a metody płatności szerokie.

10. BETCLIC

To jeden z największych internetowych bukmacherów. Cechuje go szeroka oferta zakładów sportowych. Możliwe są również zakłady na żywo. Każdy gracz po rejestracji otrzymuje na zakład bez ryzyka do 200 zł. Korzystając z aplikacji mobilnej, można zgarnąć dodatkowe 40 zł. Gracze do dyspozycji mają również kasyno online oraz automaty do gry. Na plus jest również wygodny support dla graczy. Niestety strona internetowa jest stale w budowie.

11. BETFAN

Mamy tutaj do dyspozycji bonus 100% od pierwszego depozytu lub zakład bez ryzyka. Obecnie trwają prace nad serwisem internetowym bukmachera, jednak strona już działa. Dostępne są zakłady sportowe, na żywo oraz wygodna aplikacja mobilna. BetFan na razie rozwija skrzydła, jednak prognozy są pozytywne.

12. EWINNER

Jak dotąd nie odnotowano informacji o kodzie promocyjnym. Na razie jest to tajemnica, jednak gracze liczą na prawdziwe zaskoczenie! Strona internetowa jest bardzo skromna i nie cechuje się przejrzystością. Nie ma tutaj jednak o mnogość rynków, liczbę dostępnych zakładów i oferty, które z pewnością ukażą się po wystartowaniu strony! Premiera eWinner ma nastąpić jeszcze w tym roku!

13. SUPERBET

Ostatni jak dotąd legalny bukmacher w Polsce. To również jak dotąd jedyny zakład bukmacherski, który do dyspozycji ma jedynie ofertę naziemną. Trwają jednak prace nad utworzeniem portalu internetowego do zakładów online. Obecnie jednak licencja na prowadzenie zakładów internecie nie została przyznana. Strona Superbet ma na razie jedynie charakter informacyjny, gdzie znajdują się wskazówki, w jaki sposób można obstawiać stacjonarnie.  To rumuński bukmacher, który w Polsce dopiero rozpoczyna swoją działalność. Ma pochwałę zasługuje mnogość możliwości płacenia oraz aplikacja mobilna działająca jednak w takim samym zakresie jak strona internetowa.