Od czego zacząć obstawianie meczy piłki nożnej?

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #6

Obstawianie – początki

Dzisiejszy artykuł kierujemy przede wszystkim do początkujących graczy oraz osób, które dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Przedstawiamy w nim, jak obstawiać mecze przez internet z technicznego punktu widzenia, a nowym graczom udzielamy dodatkowo kilku cennych porad. 

Dowiedz się, jak obstawiać mecze przez internet

Polscy gracze mogą korzystać legalnie wyłącznie z rodzimych firm bukmacherskich – zarejestrowanych w naszym kraju i posiadających stosowną licencję Ministerstwa Finansów. Jak obstawiać mecze przez internet? Pierwszym krokiem jest założenie konta na stronie bukmachera. Następnie należy przelać na nie wybraną sumę, którą gracz pragnie przeznaczyć na zakłady. W kwestii jej wysokości panuje pełna dowolność. Gdy środki pojawią się na koncie, nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać pierwszego zakładu. Gracze mogą tworzyć kupony typu single (z jednym wydarzeniem) lub akumulowane, gdzie kurs jest iloczynem kursów pojedynczych zdarzeń.

Do dyspozycji graczy pozostaje możliwość obstawiania nie tylko rozstrzygnięć spotkań, lecz także dokładnych wyników, liczby bramek, kartek i innych wydarzeń związanych ze spotkaniem. Potencjalna wygrana jest zawsze iloczynem kursu (im wydarzenie jest mniej prawdopodobne, tym kurs niższy) oraz stawki, którą wybiera gracz. Od dawna ciekawą część oferty bukmacherów internetowych stanowi możliwość dokonywania zakładów live w trakcie wydarzenia.

Wykorzystaj bonusy

Wielu bukmacherów internetowych proponuje nowym klientom bonusy startowe przy okazji dokonania pierwszej wpłaty. Warto skorzystać z takiego prezentu. W Totolotek.pl wynosi on na przykład 100% aż do 500 zł, co oznacza podwojenie stawki. Dodatkowym bonusem jest wolny, darmowy zakład za 20 zł. Warto na bieżąco śledzić promocje bukmachera, ponieważ dodatkowe są skierowane również do dotychczasowych klientów, na przykład korzystających z aplikacji mobilnej.

Unikaj wysokich stawek, dopóki nie nabierzesz doświadczenia

Gdy nowy gracz wie już, jak obstawiać mecze przez internet, czas na stworzenie strategii, a na tym etapie raczej unikanie błędów. Jednym z nich jest gra va banque lub za większość posiadanego kapitału. To nie najlepszy pomysł, nawet gdy typ wydaje się pewny. Warto zacząć od niższych stawek, aby powoli „wyczuć” nowe hobby i nabrać doświadczenia.

Wyciągaj wnioski na przyszłość

Zwłaszcza w początkowej fazie warto prowadzić również skrupulatną statystykę dokonywanych zakładów. Dzięki temu gracz może się przekonać, jakie typy są w jego przypadku najbardziej skuteczne, a których powinien unikać. Różnice mogą dotyczyć również poszczególnych dyscyplin. Najlepiej skupić się na zakładach, które do tej pory przynosiły najwięcej sukcesów.

Jak obstawiać mecze przez internet? Zacznij od singli

Panuje powszechna opinia, że mniej doświadczeni gracze powinni się skupić na zakładach pojedynczych. Czy to prawda? W rzeczywistości zakłady pojedyncze, chociaż zapewniają niższe wygrane, są jednocześnie mniej ryzykowne. Porażki, które mogą być wpisane w początek przygody z bukmacherką, staną się w ten sposób mniej kosztowne.

Zwracaj uwagę na wiedzę, a nie kursy

Część nowych graczy niepotrzebnie skupia się na samych stawkach, oceniając prawdopodobieństwo na ich podstawie lub szukając okrągłych liczb. W rzeczywistości nie ma to znaczenia. Sztuka wygrywania polega na tym, by znaleźć tak zwane valuebety, czyli kursy, które po dokładnej analizie wydają się atrakcyjne wobec rzeczywistego prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia.

Jednym z elementów tej sztuki jest dokładne śledzenie statystyk dotyczących określonych rozgrywek, drużyn i zawodników. Osoby, które dobrze wiedzą, jak obstawiać mecze przez internet i odnoszą sukcesy w zakładach, najczęściej na bieżąco śledzą rozgrywki, których rozstrzygnięcia przewidują. Ważną radę dla nowych graczy stanowi ponadto unikanie sentymentów i emocji.

______________________________________________

Część odnośników w artykułach to linki affiliacyjne. Klikając na nie, możesz zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie wspierasz prace naszej redakcji i jej niezależność.