Odra Opole z sekcją e-sportową!

Odra Opole wchodzi do gry! #KSPO4ever

Niebiesko-Czerwoni na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali właśnie nową, e-sportową sekcję klubu! Odra eSports to efekt nawiązania współpracy z KS Polskie Orły, którą to organizację opolski klub wziął „pod swoje skrzydła”. Od dziś fani Odry będą mogli zatem emocjonować się piłkarskimi emocjami… nie tylko na trawiastej murawie!

Już w samych polskich realiach m.in. kilka klubów Lotto Ekstraklasy posiada swoje drużyny e-sportowe. Teraz do Legii Warszawa, Piasta Gliwice czy Wisły Płock dołącza Odra Opole. W Fortuna 1 Lidze oprócz Odry sekcję e-sportową ma jeszcze tylko GKS Tychy. Z kolei na świecie słynne kluby piłkarskie z takimi ekipami to choćby Paris Saint-Germain, Manchester City czy AS Roma.

Odra Opole włącza w swoje struktury drużynę KS Polskie Orły, która rywalizuje w grze FIFA na konsoli PlayStation 4. Odra eSports rozgrywa swoje mecze w formacie 11 na 11, w którym każdy z graczy steruje jednym zawodnikiem. Jest to team z „zaplecza ekstraklasy”, podobnie jak Niebiesko-Czerwoni. Sekcja e-sportowa gra w dwóch ligach: FPVA i Lidze VPG, a także bierze udział w Pucharze FPVA.

Niepokonani

W bieżącym sezonie w żadnej z lig ani w pucharze zawodnicy e-sportowi Niebiesko-Czerwonych nie przegrali ani jednego spotkania. Warto dodać, że w Lidze FPVA po sześciu seriach gier zajmują 1. miejsce. W Pucharze FPVA trafili do grupy A. „Grupa A to grupa śmierci i każda ekipa może z niej wyjść, nie zważamy na to i naszym głównym celem jest sięgnięcie po trofeum” – deklaruje Błażej Karliński, kapitan Odra eSports. We wspomnianych rozgrywkach Odra eSports zanotowała na razie 2 remisy.

źródło: odraopole.pl