Podobno reprezentacja Niemiec nie wyszła z grupy przez Fortnite

Tegoroczny mundial był dla fanów piłki nożnej czasem pełnym rozczarowań oraz zwrotów akcji, których nawet bukmacherzy nie przewidywali.

Jednym z takich zadziwiających wydarzeń była porażka reprezentacji Niemiec, której powodem mogły być… długie godziny spędzone na grze w Fortnite: Battle Royale.

 

Do tej informacji należy jednak podejść z tradycyjnym dystansem, ale sam komizm sytuacji przedstawionej przez tabloid Bild sprawił, że po prostu musiałem o tym napisać. Mówimy przecież o najpopularniejszej w ostatnich czasach grze oraz najbardziej oczekiwanym wydarzeniu w świecie piłki nożnej! Według autora tamtejszego wpisu niemiecka drużyna spędzała tak dużo czasu w Fortnite: Battle Royale, że zarząd reprezentacji w pewnym momencie był zmuszony wyłączyć łącze sieciowe w hotelu.

Tamtejsi “analitycy” badają teraz wpływ, jaki to miała wywrzeć na członkach drużyny taka zabawa w środku nocy. Czy spowodowała porażkę na mundialu? Wpis zdaje się to sugerować, dlatego nie zdziwcie się, jeśli wkrótce natkniecie się na nagłówki “przegrali, bo grali w Fortnite”. Mnie z kolei ciekawi, co w takim razie grała nasza reprezentacja?

Źródło: Bild