Polska Liga Mobilna z Brawl Stars, Clash Royale i World of Tanks Blitz

Polska Liga Mobilna wystartowała! Podejmij wyzwanie! Zapisz się teraz do Polskiej Ligi Mobilnej. Może to właśnie Ty zostaniesz zwycięzcą, a Twoje rozgrywki będą komentowane przez znanych influencerów.

Liga obejmie jedne z najpopularniejszych tytułów, które podbiły serca fanów mobilnej rozrywki na całym świecie: Brawl Stars (100 milionów pobrań), Clash Royale (100 milionów pobrań), World of Tanks Blitz (120 milionów pobrań). W ramach rozgrywek organizatorzy przygotują serię zmagań dla wszystkich zawodników oraz kibiców. W każdym z tytułów zobaczymy 8 turniejów kwalifikacyjnych zakończonych finałami, podczas których zawodnicy będą mieli okazję wygrać najnowsze modele smartfonów, peryferia oraz abonamenty.

Udział w rozgrywkach jest otwarty dla wszystkich chętnych graczy. O wystąpieniu w kwalifikacjach do turnieju finałowego będzie decydowała kolejność dokonywania zapisów. Aby dołączyć do zmagań wystarczy wraz ze znajomymi z gry (poza Clash Royale – tryb jednoosobowy), należy zarejestrować się w odpowiednim wydarzeniu w serwisie Toornament za pośrednictwem oficjalnej strony PLAY Polskiej Ligi Mobilnej

Na widzów mobilnych zmagań czeka również showmatch z udziałem kibiców oraz influencerów będących ambasadorami imprezy. Zaangażowanie twórców internetowych do wsparcia Polskiej Ligi Mobilnej, nie tylko ułatwi integrację środowiska graczy mobilnych, ale także przyciągnie fanów mobilnej rywalizacji. Ambasadorami ligi będą takie osobistości jak Sitr0x, Manoyek, Farell, Dzejżejka czy pOwp

Clash Royale w Polskiej Lidze Mobilnej

Kwalifikacje do Clash Royale odbędą się w następujących terminach:

 • Kwalifikacje 1 – 20 listopada
 • Kwalifikacje 2 – 22 listopada
 • Kwalifikacje 3 – 24 listopada
 • Kwalifikacje 4 – 26 listopada
 • Kwalifikacje 5 – 29 listopada
 • Kwalifikacje 6 – 1 grudnia
 • Kwalifikacje 7 – 3 grudnia
 • Kwalifikacje 8 – 5 grudnia
 • Finał – 9 grudnia
Clash Royale

Clash Royale – gra strategiczna oparta na systemie płatności free-to-play, stworzona przez fińską firmę Supercell. Gra została udostępniona 2 marca 2016. Gracz wciela się w króla, który rządzi swoim królestwem. Główna część rozgrywki skupia się na pojedynkach pomiędzy graczami w czasie rzeczywistym

Brawl Stars w Polskiej Lidze Mobilnej

Kwalifikacje do Brawl Stars odbędą się w następujących terminach:

 • Kwalifikacje 1 – 28 października
 • Kwalifikacje 2 – 31 października
 • Kwalifikacje 3 – 2 listopada
 • Kwalifikacje 4 – 4 listopada
 • Kwalifikacje 5 – 6 listopada
 • Kwalifikacje 6 – 8 listopada
 • Kwalifikacje 7 – 10 listopada
 • Kwalifikacje 8 – 12 listopada
 • Finał – 14 listopada
Brawl Stars

Brawl Stars koncentruje się na strzelaniu do innych graczy lub, w niektórych przypadkach, przeciwników AI, w celu obniżenia ich zdrowia i pokonania ich. Gracze mogą wybierać między kilkoma awanturnikami, każdy z własnymi głównymi atakami, a podczas ataku budują ładunek zwany „Super”, który często jest potężniejszy po uwolnieniu. Każdy awanturnik ma także zdolność do odblokowania (pasywną) zwaną „Gwiezdną Mocą”, którą można znaleźć w Brawl Boxes (skrzynie z łupami w grze) lub w sklepie w grze, gdy brawler osiągnie maksymalny poziom.

Brawl Stars ma różne tryby, z których gracze mogą wybierać, takie jak tryb nagrody, w którym 2 drużyny próbują zebrać jak najwięcej gwiazd, eliminując swoich przeciwników. W trybie napadu zespoły próbują się nawzajem złamać, jednocześnie chroniąc swoje. Tryb Gem Grab ma jedną drużynę, która zbiera 10 klejnotów, zanim druga drużyna może, a tryb Showdown stawia 10 graczy przeciwko sobie, próbując być ostatnim człowiekiem stojącym na powoli kurczącej się arenie. Szósty tryb, zwany Lone Star i jest częścią codziennych wydarzeń.

World of Tanks Blitz w Polskiej Lidze Mobilnej

Kwalifikacje do World of Tanks Blitz odbędą się w następujących terminach:

 • Kwalifikacje 1 – 2 grudnia
 • Kwalifikacje 2 – 4 grudnia
 • Kwalifikacje 3 – 6 grudnia
 • Kwalifikacje 4 – 8 grudnia
 • Kwalifikacje 5 – 10 grudnia
 • Kwalifikacje 6 – 12 grudnia
 • Kwalifikacje 7 – 14 grudnia
 • Kwalifikacje 8 – 16 grudnia
 • Finał – 20 grudnia
World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz to cross platformowa, darmowa, drużynowa gra akcji poświęcona zaciętym walkom czołgów. Dostępna na iOS, macOS, Android, Windows 10 i Steam daje możliwość zagrania 370 legendarnymi maszynami pancernymi. Grę pobrano już ponad 120 000 000 razy. World of Tanks Blitz to lekkie podejście do gatunku, które jest świeżym spojrzeniem na bitwy czołgów. World of Tanks Blitz to płynna i taktycznie różnorodna rozgrywka, na którą składają się głębokie mechaniki, realistyczny model fizyczny oraz autentyczne i alternatywne realia historyczne.

Co to jest Polska Liga Mobilna?

“Play Polska Liga Mobilna nie jest pierwszym dużym projektem esportowym skierowanym do graczy, który organizuje Fantasyexpo. Agencja jest znana w krajowej branży sportów elektronicznych jako organizator jednych z największych regularnych rozgrywek skierowanych do miłośników esportu. Fantasyexpo podczas organizowania nowej ligi wykorzystuje kompletne know-how wynikające z prowadzenia Polskiej Ligi Esportowej od 2017 r.” – czytamy w komunikacie.

Partnerem tytularnym ligi jest sieć komórkowa Play, od lat wspierająca rozwój polskich sportów elektronicznych. Marka, która od dawna stawia na esport, podobnie jak Fantasyexpo, dostrzegła potencjał w grach mobilnych. Poprzez wsparcie Polskiej Ligi Mobilnej, Play wykorzystuje nowy kanał komunikacji, skierowany do swoich klientów, wskazano.

“Play Polska Liga Mobilna jest efektem zderzenia naszych celów firmowych z trendami na rynku gier, oraz oczekiwaniami użytkowników urządzeń mobilnych. Poniekąd jest to następny etap rozwoju krajowego rynku sportów elektronicznych” – powiedziała digital communications Mmnager w Play Justyna Borkowska, cytowana w komunikacie.

“Dla Play, jako największej sieć komórkowej w Polsce, wspierającej community graczy od ponad 3 lat, naturalnym krokiem, było rozszerzenie platformy #GamersGonnaPlay o ligę mobile. Mam nadzieję, że nasz wspólny projekt, pierwszy taki na polskim rynku, zostanie pozytywnie przyjęty przez fanów gier mobilnych” – powiedziała senior digital communications manager w Play Aleksandra Nitecka, cytowana w komunikacie.

Strategiczne wsparcie rozgrywkom zapewnia LifeTube – sieć partnerska YouTube zrzeszająca ponad 800 influencerów.

“Posiadając grupę najbardziej popularnych twórców mobilnych, już od dłuższego czasu poszukiwaliśmy dalszej drogi rozwoju tego sektora. Z wykorzystaniem narzędzi, które oferuje Play Polska Liga Mobilna, stworzymy produkt, który zasięgowo konkurować będzie z największymi podmiotami esportowymi w kraju. Dla tysięcy graczy mobilnych, będzie to także szansa spróbowania swoich sił w bardziej wymagających rozgrywkach i wskoczenia na wyższy poziom rywalizacji” – powiedział senior account manager & esports specialist w LifeTube Radosław Kwiatkowski.

“Śledząc najnowsze badania rynku gamingowego zarówno w Polsce, jak i na świecie, możemy zaobserwować gwałtowny rozwój gier mobilnych. Mimo wzrostu zainteresowania tytułami skierowanymi na smartfony i tablety, próżno szukać regularnych rozgrywek dedykowanych graczom mobilnym. Bazując na wiedzy popartej badaniami rynkowymi oraz wykorzystując know-how wypracowane przy tworzeniu Polskiej Ligi Esportowej, ruszamy z pierwszą w Polsce ligą skierowaną do miłośników gier na małych ekranach” – powiedziała head of brands Fantasyexpo Justyna Oracz.