Porsche sponsorem esportowej drużyny Hamburger SV

W najnowszym komunikacie prasowym , producent luksusowych samochodów, Porsche , ogłosił nową współpracę z sekcją esportu niemieckiego Hamburger SV . Porsche Center w Hamburgu połączyło siły ze stroną FIFA klubu Bundesligi, z możliwością rozszerzenia na inne gry.

 

Centrum Hamburga będzie służyć jako partner wydajności, a logo firmy pojawi się na koszulkach zespołu Virtual Bundesliga (VBL). Dodatkowo, Porsche będzie gospodarzem szeregu imprez esportowych w ich Centrum w Hamburgu, a także w domu klubu piłkarskiego, Volksparkstadion.

Zarówno HSV, jak i Porsche opisały to jako długoterminowe partnerstwo i wskazały, że zamierzają kontynuować rozwój strony FIFA, jak również potencjalne szanse w przyszłości.

W skład zespołu HSV FIFA wchodzą: Jannik „Testotier” Berg, Quinten „Quinten” van der Most i Niklas „Heisen” Heisen. Obecnie zajmują szóste miejsce w VBL na 70 punktach w ciasnym wyścigu na ostatnie trzy mecze play-off. Tylko cztery punkty dzieli HSV z czwartego miejsca VfB Stuttgart z sześcioma grami do rozegrania. Siedząc pięć punktów w tyle, ale z dodatkową grą w ręku, DSC Arminia Bielefield jest na nogach HSV i chce zdobyć szóstkę dla siebie.

Następna gra HSV odbędzie się w środę 27 lutego, gdy zmierzą się z RB Leipzig, który chce wydostać się z dolnej części tabeli. Możesz oglądać ten mecz na oficjalnym HSV Esports Twitch .

Nieendemiczni sponsorzy mają kluczowe znaczenie dla dalszego wzrostu esportów, a pozyskanie sponsora luksusowego, takiego jak Porsche, jest dobrodziejstwem dla drużyny i ligi zawodowej. Fakt, że Porsche będzie prowadzić i organizować imprezy mające na celu przyciągnięcie nietradycyjnych konsumentów, z pewnością będzie czymś wartym obejrzenia. Partnerstwo jest świadectwem zasobów, strukturyzacji i współpracy, które przeszły na konstrukcję i konserwację VBL.