Premier Morawiecki: Cieszę, że Polska jest potęgą w grach komputerowych, w e-sporcie

Dla mnie to coś fantastycznego, że w tym bardzo kreatywnym sektorze gospodarki jesteśmy nie tylko zauważalni na mapie świata, ale że jesteśmy jednymi z najlepszych – mówił podczas wizyty na Intel Extreme Masters w Katowicach premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawickie (z prawej) z popularnym youtuberem Izakiem, czyli Piotrem Skowyrskim

 

– Dla mnie to coś fantastycznego, że w tym bardzo kreatywnym sektorze gospodarki (…) jesteśmy nie tylko zauważalni na mapie świata, ale że jesteśmy jednymi z najlepszych – powiedział Mateusz Morawiecki – Branża gier komputerowych tworzy nową wyobraźnię, która jest bardzo potrzebna. Mam okazję obserwować młodych polskich twórców i to bardzo mnie cieszy – wyjaśnił premier.

W czasie spotkania z dziennikarzami PMM podkreślił, że branża gier może być motorem polskiej gospodarki.

– W czym mamy się ścigać z bogatymi krajami Zachodu, jak nie w tych nowych branżach, które nie są aż tak bardzo kapitałochłonne, nie wymagają tak gigantycznych inwestycji kapitałowych, jak, nie wiem, nowa fabryka samochodów? (…) Bardzo się cieszę, że ta branża ciągnie w górę gospodarkę polską, ciągnie w górę całą Polskę.

Zapytany czy grał lub gra w gry komputerowe odpowiedział:

– Sam kiedyś, muszę się przyznać ze skruchą, ale ze skruchą wobec tych, którzy uważają, że to jest strata czasu, też grałem w gry komputerowe – nazywała się Dig Dug – potworek, który pożerał głównego bohatera, czyli mnie. Ale dochodziłem do bardzo wysokich poziomów – powiedział premier.