Real Madryt wchodzi w esport z MAD Lions

Real Madryt potwierdził, że rozpoczął rozmowy z hiszpańską organizacją esportową MAD Lions

Klub powiedział hiszpańskiemu branżowemu sklepowi internetowemu Movistar eSport, że rozmawiał z organem esports po tym, jak wspólny zespół Realu Madryt i MAD Lions został wymieniony jako „prawdopodobny zespół” w 2019 r. W Mistrzostwach Europy Ligi Mistrzów gdzie indziej.

Dziennik sportowy AS , bardzo bliski Realowi, mówi, że klub ma zamiar zrobić duży krok w porozumieniu z MAD Lions , zwycięzcą Iberyjskiego zespołu ostatnich Europejskich Mistrzów League of Legends.
Umowa, zgodnie z hiszpańskim medum, przewiduje możliwość wejścia Blancosa w następną europejską LCS , pierwszą z nowym systemem franchisingowym.

Intencja klubu Madrytu wydaje się oczywista, co również potwierdza prezentacja minionego września nowego projektu Bernabeu, który będzie miał wewnątrz strukturę poświęconą eksportowi.

MAD Lions, jeden z najważniejszych zespołów na hiszpańskiej scenie, nie wypowiedział się na ten temat. Jednak ich głównym celem pozostaje wejście do LCS, co można osiągnąć również dzięki wsparciu nowych sponsorów, takich jak Nescafe .

Podczas gdy hiszpański klub podkreślił, że żadne porozumienie nie zostało sfinalizowane, uznanie, że doszło do dyskusji, jest najnowszą oznaką, że 13-krotni zwycięzcy Ligi Mistrzów chcą wejść na rynek esport.

We wrześniu ujawniono to w ramach filmu promocyjnego dotyczącego renowacji stadionu Santiago Bernabeu w wysokości 617 milionów USD, które miało na celu wprowadzenie obiektu esportowego .

Tymczasem w maju hiszpański klub był zmuszony zaprzeczyć, że wkroczył w świat esportu, po fałszywym wpisie na chińskiej sieci społecznościowej Weibo twierdził, że Madryt chce dołączyć do FIFA Online 4 – turnieju free-to-enter skupiającego się na przyciąganiu Azjatyccy fani.