Rusza Ekstraklasa Games – piłkarska liga z największym turniejem FIFA 19 w Polsce!

Ekstraklasa uruchamia esportowy turniej gry FIFA pod szyldem Ekstraklasa Games. Partnerami projektu są Polsat Games, Electronic Arts Polska i ESL Polska.

Ekstraklasa Games – największy w historii turniej gry FIFA w Polsce, w którym wziąć udział może każdy, kto gra w najpopularniejszą grę piłkarską na rynku, rozpocznie się już 5 marca br. Tym samym Ekstraklasa dołącza do ekskluzywnego grona lig, które uruchomiły swoje rozgrywki esportowe – m.in. Premier League, Bundesligi, La Ligi, Ligue 1 i MLS. Faza ligowa i wielki finał będą transmitowane przez Polsat Games.

Ekstraklasa Games

Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS – Official League Qualifier, dzięki czemu będzie to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019. Rozgrywki są przeznaczone dla wszystkich zawodników, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Każdy gracz, bez względu na umiejętności, może wystąpić w barwach swojego ulubionego klubu Ekstraklasy, a tym samym stać się gwiazdą turnieju. Przed najlepszymi otwiera się droga do kariery profesjonalnego gracza.

– Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi. Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Organizacja turnieju dla wszystkich graczy jest więc dla nas krokiem oczywistym, a wręcz koniecznym – mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

EkstraklasaGames org

Do udziału w turnieju można zarejestrować się poprzez oficjalną stronę turnieju: EkstraklasaGames.org. W ramach kwalifikacji, jakie odbędą się w dniach 5-21 marca, rozegrane zostaną 32 turnieje online: dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. Kwalifikacje odbędą się w systemie play-off, a udział w nich mogą wziąć wszyscy gracze FIFA 19, którzy mają co najmniej 16 lat. Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox). Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów – 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

Projekt Polsat Games, Electronic Arts Polska i ESL Polska

W projekt jest zaangażowane grono partnerów, którzy doskonale znają świat esportu i mają ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest Polsat Games, kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 19 – Electronic Arts Polska. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polska z wiodącą na światowym rynku platformą dla sportów elektronicznych ESL Play, gdzie codziennie w turniejach i ligach biorą udział tysiące graczy. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Lagardere Sports.

– Ekstraklasa jako kolejna liga piłkarska dołącza do ekskluzywnego grona oficjalnych lig partnerskich EA SPORTS. Jest to dla nas strategiczny projekt, który pozwoli wejść polskiej scenie FIFA na jeszcze wyższy poziom. Cieszy nas zaangażowanie samej Ekstraklasy jak i wszystkich klubów oraz fakt, iż dostrzegają one potencjał esportu w Polsce. Jest to również świetna informacja dla polskich graczy FIFA. Dzięki temu turniejowi mogą oni dołączyć do oficjalnej klubowej rywalizacji i walczyć o punkty, które w konsekwencji mogą umożliwić im awans na tegoroczne globalne finały FIFA eWorld Cup 2019™ – mówi Konrad Wójciński, Marketing & Communications Manger w Electronic Arts Polska.

– Cieszymy się, że Ekstraklasa dostrzega potencjał esportu i „wchodzi do gry” ze wsparciem medialnym Polsat Games. Możliwość obejrzenia rywalizacji najlepszych graczy FIFA 19 w TV to nie tylko świetna wiadomość dla graczy, ale także dla fanów piłki nożnej. Mamy jednocześnie nadzieję, że Ekstraklasa Games to dopiero początek wspólnej historii sportu tradycyjnego i elektronicznego w Polsce i podobne projekty już na stałe wejdą do kalendarza esportowych imprez – mówi Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games.

Rejestracja i więcej informacji o turnieju na EkstraklasaGames.org

Pierwsze kroki na Ekstraklasa Games

1.Rejestracja

Rejestracja i uczestnictwo w Ekstraklasa Games jest darmowe. Oto instrukcja pomagająca w rejestracji:

1. Co potrzebujesz?
2. Logowanie/Rejestracja
3. Wypełnianie formularza rejestracyjnego
4. Potwierdzenie rejestracji
1. Co potrzebujesz?

Aby dokonać rejestracji musisz posiadać działający adres e-mail. Kliknij przycisk „Zaloguj się/Zarejestruj się”, aby zacząć.

2. Logowanie/Rejestracja

Po kliknięciu przycisku „Zaloguj się/Zarejestruj się” pojawi się okienko, w którym będziesz mógł się zalogować lub utworzyć konto ESL w przypadku jego braku. Aby utworzyć nowe konto wystarczy kliknąć „Create new account”

3. Wypełnianie formularza rejestracyjnego

Na kolejnej podstronie możesz stworzyć konto ESL. Wymagamy podanie poprawnego adresu e-mail, pseudonimu, hasła oraz daty urodzenia. Należy również potwierdzić kod bezpieczeństwa (ochrona przed botami), a także przeczytać i zaakceptować warunki ochrony i wykorzystania danych. Gdy wszystko jest gotowe wystarczy kliknąć przycisk „Create account”.

4. Potwierdzenie rejestracji

Po wysłaniu danych otrzymasz e-mail z automatycznie wygenerowanym hasłem. Możesz zalogować się korzystając z tego hasła i uczestniczyć w ligach i pucharach. Uwaga: Możliwe, że Twoja skrzynka pocztowa potraktuje naszą automatyczną wiadomość jako spam. Sprawdź folder „spam” w przypadku braku naszego maila.

Najczęściej zadawane pytania Ekstraklasa Games

 • Na czym polegają kwalifikacje online do Ekstraklasa Games?

Oficjalne kwalifikacje do Ekstraklasa Games będą się odbywały online za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Ekstraklasa Games. Za koordynację strony internetowej i rywalizacji oraz za kontakt z graczami będzie odpowiadała agencja esportowa ESL.

Kwalifikacje będą się odbywały oddzielnie dla każdego klubu Ekstraklasy na obu najpopularniejszych konsolach (PlayStation 4 i Xbox One) – czyli w sumie odbędzie się 32 turnieje kwalifikacyjne online.

Turnieje kwalifikacyjne będą rozgrywane w dniach 5-21 marca. Turnieje będą rozgrywane codziennie dla każdego kolejnego klubu Ekstraklasy (rywalizacja tylko w dni powszednie, a weekendy wolne od grania). Terminarz kwalifikacji był inspirowany tabelą Ekstraklasy po meczach w rundzie jesiennej.

Terminarz turniejów kwalifikacyjnych online poniżej:

05.03 – Lechia Gdańsk
06.03 – Legia Warszawa
07.03 – Lech Poznań
08.03 – Jagiellonia Białystok
11.03 – Pogoń Szczecin
12.03 – Piast Gliwice
13.03 – Korona Kielce
14.03 – Wisła Kraków
15.03 – Cracovia Kraków
18.03 – Arka Gdynia
19.03 – Zagłębie Lubin & Zagłębie Sosnowiec
20.03 – Miedź Legnica & Górnik Zabrze
21.03 – Wisła Płock & Śląsk Wrocław

Celem kwalifikacji jest wyłonienie najlepszych graczy dla każdego klubu Ekstraklasy na PlayStation i na Xbox.

Nie będzie ustalonego żadnego limitu rejestracji do każdego z turniejów kwalifikacyjnych – jednak każda osoba, która zarejestruje się do wzięcia udziału w danym turnieju, będzie musiała się musiała bezpośrednio przed rozpoczęciem kwalifikacji „zameldować” w systemie ESL, który będzie wbudowany w oficjalną stronę internetową Ekstraklasa Games. Liczba osób, które będzie mogła się zameldować do rywalizacji będzie już ograniczona, a o pozytywnym zameldowaniu będzie decydował czas (kto pierwszy ten lepszy – w momencie gdy limit zameldowanych osób na dany turniej zostanie osiągnięty, inne osoby nie będą już mogły zameldować się do rywalizacji w tym turnieju).

Nie będzie określonego limitu liczby turniejów kwalifikacyjnych, do jakich mogą się zarejestrować gracze biorący udział w Ekstraklasa Games tzn. jeżeli dany gracz jednego dnia przegra, to będzie miał możliwość zarejestrować się do dowolnie wybranego innego turnieju kwalifikacyjnego, by ponownie spróbować swoich sił.

 • Kto może wziąć udział w Ekstraklasa Games?

Każda osoba grająca w FIFA 19 w Polsce grająca w trybie rywalizacji online FUT na PlayStation 4 lub Xbox One, mająca nie mniej niż 16 lat.

 • Ilu graczy będzie reprezentować każdy klub Ekstraklasy w fazie ligowej?

Każdy klub będzie reprezentowany w sumie przez 4 graczy FIFA: 2 na PlayStation i 2 na Xbox.

Jeżeli klub ma na stałe zakontraktowanych jakiś graczy FIFA na jednej i/lub drugiej konsoli, to ma możliwość zgłosić ich Ekstraklasie do występowania w fazie ligowej odpowiednio wcześniej, dzięki czemu gracze Ci nie będą musieli przechodzić kwalifikacji online. Każdy klub może w ten sposób do fazy ligowej zgłosić maksymalnie po 1 graczu na każdej z konsol – tak, by po minimum 1 graczu na każdej z konsol wyłoniły kwalifikacje online.

Deadline zgłoszenia Ekstraklasie chęci zgłoszenia swoich klubych graczy FIFA do udziału bezpośrednio w fazie ligowej Ekstraklasa Games (by nie musieli przechodzić przez oficjalne kwalifikacje online): wtorek 26.02

 • Na czym polega faza ligowa Ekstraklasa Games?

Wszystkie 16 klubów rywalizuje ze sobą w grę FIFA 19 tak na konsoli Xbox One jak i PlayStation 4 w formacie ligowym: każdy klub z każdym klubem rozegra po 1 meczu w FIFĘ na każdej z dwóch konsol, czyli w sumie w fazie ligowej każdy klub zagra 15 meczów na każdej z dwóch konsol.

Każdy klub będzie w fazie ligowej reprezentowany przez 4 graczy w FIFĘ: 2 na PlayStation i 2 na Xbox. Reprezentanci każdego klubu na każdej z konsol podzielą się między sobą liczbą meczów do rozegrania w fazie ligowej (konkretne zasady podziału określi regulamin tworzony przez ESL). Gracze będą rywalizować w meczach 1 na 1 w trybie rywalizacji online FUT.

W fazie ligowej będzie prowadzona jedna tabela ligowa, w której będą sumowane wyniki meczów reprezentantów wszystkich klubów na obu konsolach (nie będzie oddzielnej tabeli dla PlayStation lub dla Xbox). Za każdy wygrany mecz w FIFA, kluby będą otrzymywać 3 punkty do łącznej tabeli, za remis 1 punkt, za porażkę 0.

Faza ligowa będzie miała różne etapy rywalizacji:

 • Sobota+Niedziela 30-31.03, inauguracja fazy ligowej. 2 dni rywalizacji w studio Polsat Games (ul. Łubinowa 4 w Warszawie), podczas których wszystkie kluby rozegrają po 5 meczów ligowych na PlayStation i 5 na Xboxie
 • 1-5.04* (*konkretny termin jeszcze do potwierdzenia przez Polsat Games), rywalizacja online, kluby rozgrywają 6 mecz na obu konsolach
 • 8-12.04* rywalizacja online, kluby rozgrywają 7 mecz na obu konsolach
 • 22-26.04* rywalizacja online, kluby rozgrywają 8 mecz na obu konsolach
 • 6-10.05* rywalizacja online, kluby rozgrywają 9 mecz na obu konsolach
 • 13-17.05* rywalizacja online, kluby rozgrywają 10 mecz na obu konsolach
 • Piątek+Sobota 24-25.05, zakończenie fazy ligowej. 2 dni rywalizacji w studio Polsat Games, podczas których wszystkie kluby rozegrają 5 ostanich meczów fazy ligowej na obu konsolach

Po tym jak każdy klub rozegra po 15 meczów na obu konsolach w fazie ligowej, 8 najlepszych klubów z tabeli ligowej uzyska promocję do Wielkiego Finału – finałowego etapu Ekstraklasa Games.

 • Na czym polega Wielki Finał?

Wielki Finał to będzie jednodniowe wydarzenie live w studio Polsat Games, które odbędzie się w niedzielę 26.05. W wielkim finale wezmą udział tylko gracze, którzy będą reprezentowali 8 najlepszych klubów Ekstraklasa Games po fazie ligowej.

Zwycięzcy Ekstraklasa Games otrzymają m.in. punkty w globalnym rankingu FIFA 19 EA Sports Competetive Gaming, które mogą im pozwolić w walce o awans na FIFA 19 eWorld Cup.

 • Jak utworzyć konto?

Założenie konta jest bardzo szybkie, proste i darmowe. Wystarczy przejść w menu logowania/rejestracji i nacisnąć „zarejestruj darmowe konto tutaj”, dostępne po prawej stronie. Możesz zarejestrować się używając swojego konta facebookowego albo po prostu podając adres e-mail. Kilka sekund po rejestracji powinieneś dostać maila. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rejestracji oraz kolejnymi jej etapami..

 • Nie mogę się zalogować / Zapomniałem swojego hasła!

Jeżeli jesteś zaufanym graczem naszej ligi i posiadasz kartę gracza, a nie możesz się zalogować lub zapomniałeś hasła, skorzystaj z etykiety wsparcia, w której wybierz kategorię „Zaufany gracz/Karta gracza”.

 • podaj odnośnik do konta, albo swój identyfikator;
 • podaj kod weryfikujący lub numer karty gracza (opcjonalnie: wrzuć skan dowodu osobistego);
 • podaj adres e-mail przypisany do konta (otrzymasz na niego link do zmiany hasła).

Jeśli nie jesteś zaufanym graczem i nie posiadasz karty gracza, a nie możesz się zalogować lub zapomniałeś hasła, użyj etykiety wsparcia i skorzystaj z szybkiej drogi pomocy.

 • podaj odnośnik do konta, albo swój identyfikator;
 • potwierdź, że jesteś właścicielem konta (podaj niepubliczne dane konta, potwierdź swoje konta gry);
 • jeżeli nie podasz wystarczających danych, musisz utworzyć nowe konto.

 

 • Zobacz video tutorial

 • Jak mogę zapisać się do turniejów

Wybierz grę w menu głównym oraz dokładną wersję, w jaką chcesz zagrać. W dziale gry znajdziesz wszystkie dostępne puchary i ligi. Możesz ich szukać również w zakładce „Turnieje otwarte” oraz „ESL Major”. Zachęcamy również do przeglądania portali regionalnych, w których możesz znaleźć nadchodzące rozgrywki w różnych grach. Po znalezieniu ligi, w której chcesz uczestniczyć, zaznacz ją i po prawej stronie znajdź aktualny jej status.

 • Czym jest check in i jak on działa?

Funkcja check in daje nam pewność, że zarejestrowani gracze są gotowi do rozgrywki. Najpierw jednak musisz zapisać się do danego turnieju. W większości przypadków check in zostaje włączony 30 minut przed końcem zapisów i trwa 20 minut. W ostatnich 10 minutach, wszyscy, którzy nie zdążyli dołączyć do rywalizacji, mają jeszcze taką możliwość.

 • Zapisałem się do ligi/turnieju, co teraz?

W lidze możesz zacząć grać od razu. Wyzwij na pojedynek przeciwnika, ustaw datę meczu i graj i zdobywaj punkty. Turnieje mają swoje stałe daty rozpoczęcia. Po zakończeniu check inu, zostaje utworzona drabinka, po czym możesz rozpocząć swój pierwszy pojedynek. Wszystkie szczegóły rozgrywki, kolejni przeciwnicy, więcej działań, dostępne są na stronie turniejowej po prawej stronie.

 • Mam problem z moim meczem, co mam zrobić?

Spróbuj rozwiązać go poprzez bezpośredni kontakt z przeciwnikiem. Jeśli to nie pomoże należy skontaktować się pracownikami ESL. W większości turniejów włączony zostaje czat, w którym możesz uzyskać natychmiastową pomoc. Jeżeli nie ma go włączonego lub nie otrzymujesz odpowiedzi, możesz utworzyć protest (za pośrednictwem strony meczowej). To jest najlepszy sposób, aby rozwiązać problem, ponieważ Ty i Twój przeciwnik będziecie mogli na bieżąco komentować zaistniała sytuację.