Schalke 04 E-sport razem z marką Honor

Drużna e-sportowa nawiązała współpracę z niemieckim producentem smartfonów.

 

Drużyny e-sportowe wyrastają na świecie jak grzyby po deszczu. Poza swoistymi gigantami branży jak Virtus.Pro, czy Fnatic, swoje sekcje wirtualne tworzą również tradycyjne kluby sportowe, a e-sport staje się w nich dyscypliną równą klasycznym konkurencjom. Statystyki podają, że już ponad 200 klubów zainwestowało w e-sport. W Polsce swoimi sekcjami pochwalić się mogą m.in. Lgia Warszawa czy chociażby Piast Gliwice.

W Niemczech drużyna Schalke 04  Esports, która posiada reprezentantów w rozgrywkach League of Legends, Fifie, PES-ie,  podpisała dwuletnią umowę z niemieckim producentem smartfonów, firmą Honor. – Z przyjemnością przedstawiamy Honor jako oficjalnego partnera FC Schalke 04 Esports. Honor to młoda marka, która wspiera technologiczne innowacje. Jak żadna inna firma, są w kontakcie ze swoimi zwolennikami , tworząc więź z fanami, ponieważ jesteśmy częścią Schalke 04. – powiedział Tim Reichert, szef biura gamingowego w Schalke 04 Esports.

Honor dołączyło do licznego grona sponsorów sekcji esportowej Schalke 04. Wśród nich znajdziemy między innymi KONAMI, AOK North West, i Deutche Glasfaser. Być może nowy partner uskrzydli zawodników z Zagłębia Ruhry, którzy jutro będą walczyć w turnieju League of Legends. Schalke 04 zmierzy się 31 sierpnia z Team Vitality o wejście do finału rozgrywek Summer Split.
fot. Schalke 04 Esports źródło:interplay.pl