Strategia grania niskimi kursami u bukmachera

Porady zakładów bukmacherskich Totolotek #7

Po niskich kursach

Większość graczy, dla których zakłady bukmacherskie stanowią więcej niż zabawę, gra w oparciu o spójne strategie. Jedna z nich to gra na niskie kursy. W jaki sposób można z niej skorzystać i jakich błędów należy się wówczas wystrzegać? 

Niskie kursy to niższe ryzyko

Zakłady bukmacherskie na niskie kursy wiążą się teoretycznie z niskim ryzykiem. Ta prawidłowość sprawdza się w zdecydowanej większości przypadków. W instytucjach bukmacherskich pracują analitycy odpowiedzialni za ich tworzenie, jednak zawsze kurs jest częściowo wynikiem subiektywnej oceny. Innymi słowy gra na niskie kursy jest opłacalna, gdy gracz może stwierdzić, że kurs występujący na stronie bukmachera został zawyżony. W dłuższej perspektywie zakłady bukmacherskie dokonywane w oparciu o tę zasadę powinny zatem przynosić zyski. Należy jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze jest to strategia dla doświadczonych graczy, którzy dokonują złożonej analizy, by oszacować realne prawdopodobieństwo. Po drugie w rzeczywistości oszacowanie takiego prawdopodobieństwa nie jest możliwe. Opieramy się tylko na przybliżeniach i subiektywnej ocenie.

Zakłady bukmacherskie z niskimi kursami – nie wszystkie są opłacalne

Warto pamiętać, że zakłady bukmacherskie z niskimi kursami nie powinny same w sobie stanowić celu gracza. Wybieranie zakładu tylko ze względu na wpisujący się w strategię kurs to znaczny błąd. W rzeczywistości należy postępować odwrotnie. Najpierw dokonać analizy prawdopodobieństwa, a dopiero później skonfrontować ją z proponowanym przez bukmachera kursem. Graczom dobrze znającym zakłady bukmacherskie nie trzeba przypominać, że godne ich uwagi są jedynie dyscypliny i rozgrywki, które dobrze znają.

Nie warto grać va banque

Kolejna uwaga dotycząca niskich kursów obejmuje w zasadzie wszystkie zakłady bukmacherskie, ale w ich przypadku jedna jest szczególnie istotna. Nie warto grać va banque, czyli poświęcać na zakład z nikim kursem wszystkich posiadanych na koncie środków. Chociaż ryzyko jest tutaj niskie, również premia za jego ponoszenie nie jest wysoka. Jakie zakłady bukmacherskie z niskimi kursami mogą być zatem opłacalne?

Zakłady bukmacherskie z płaską stawką na niskie kursy

Przy niskich kursach godnym rozważenia rozwiązaniem są zakłady bukmacherskie w oparciu o płaską stawkę. Z tego rozwiązania korzysta wielu doświadczonych graczy. Na czym polega płaska stawka? Stosując ją regularnie, dokonujemy zakładów za dokładnie tę samą kwotę stanowiącą stosunkowo niewielką część kapitału zgromadzonego na koncie. Zakłady bukmacherskie w oparciu o płaską stawkę stanowią więc metodę na ewentualny zarobek w dłuższej perspektywie czasowej. Niewątpliwą zaletę takiego rozwiązania stanowi natomiast zdecydowanie niższe ryzyko bankructwa. Dla niektórych graczy niskie kursy stanowią również element gry w oparciu o płaską stawkę. W jednej ze strategii uzależnia się ją od kursu na przykład w trzech przedziałach. Stała stawka dotyczy zakładów poniżej 1,5, niższa zakładów w przedziale 1,5–3, a jeszcze niższa – wyższych, bardziej ryzykownych kursów.

______________________________________________

Część odnośników w artykułach to linki affiliacyjne. Klikając na nie, możesz zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie wspierasz prace naszej redakcji i jej niezależność.