Trenerzy „Fortnite” zatrudniani przez rodziców do szkolenia dzieci

„The Wall Street Journal” odkrył, że niektórzy rodzice płacą za korepetycje z gry w „Fortnite: Battle Royale” – by pomóc dzieciom osiągać lepsze wyniki w jednej z najpopularniejszych obecnie gier online.

 

 Istnieje presja, by nie tylko grać, ale grać bardzo dobrze – powiedziała w rozmowie z „The Wall Street Journal” jedna z matek z Winchester w Anglii. – Można sobie wyobrazić, co przechodził w szkole – dodała.

Gazeta rozmawiała z rodzicami kilkorga dzieci, którzy zdecydowali się na korepetycje z „Fortnite’a” dla ich pociech. Niektórzy liczą na to, że pasja dzieci przerodzi się w lukratywną karierę esportową. Niektóre uczelnie w Stanach Zjednoczonych rozdają stypendia najlepszym graczom w „Fortnite”. Epic Games ustanowił niedawno pulę 100 mln dol. do wygrania dla graczy w rozgrywkach.

Rodzice odnajdują nauczycieli zwykle przez media społecznościowe lub na stronach z ogłoszeniami. Istnieją również specjalne strony z ofertami korepetytorów od gier jak np. Gamer Sensei. Godzinna lekcja w FortniteBattle Royale wiąże się tam z kosztem od 15 do 35 dolarów.

Nowy trend zaskoczył również samych nauczycieli. Do niedawna za naukę płacili im tylko dorośli entuzjaści gier wideo lub młodsze osoby, które chciały zacząć „grać na poważnie”.

– Mój ojciec nigdy nie zapłaciłby obcej osobie, by ta uczyła mnie grać w gry wideo – powiedział w rozmowie z „The Wall Street Journal” Logan Werner, 18-letni trener „Fortnite’a” i profesjonalny gracz z Utah.

Rodzice tłumaczą jednak, że ich zdaniem nie różni się to od inwestowania w naukę gry w koszykówkę czy szachy.

Fortnite to fenomen ostatnich miesięcy. Darmowy tryb „battle royale” przyciąga graczy do komputerów, konsol (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch), a nawet smartfonów. We wspomnianym trybie 100 graczy naraz mierzy się przeciwko sobie na olbrzymiej wyspie. Konkurują pojedynczo, w parach lub grupach po czworo graczy. Jednym z fanów gry jest m.in. raper Drake. W czerwcu Epic Games, producent odpowiedzialny za „Fortnite’a”, napisał, że w ich tytuł gra obecnie około 125 milionów osób na całym świecie.

Źródło:https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/fortnite-rodzice-zatrudniaja-trenerow-gry-dla-dzieci/