UEFA zorganizuje turniej esportowy powiązany z EURO 2020?

UEFA chciałaby zorganizować turniej esportowy przy okazji zaplanowanych na 2020 rok Mistrzostw Europy w piłkę nożną.

W związku z tym organizacja ogłosiła przetarg dla firm tworzących esportowe wydarzenia w celu znalezienia odpowiedniego kandydata do zaplanowania, opracowania i przeprowadzenia oficjalnie usankcjonowanych zawodów. Te miałyby się odbyć równolegle z Mistrzostwami Europy w tradycyjną piłkę nożną w 2020 roku. Zgłoszenia można składać do 21 września. Lista wszystkich wniosków zostanie opublikowana natomiast 15 października.

Choć szczegóły związane z potencjalnym turniejem nie są znane, mówi się o tym, że UEFA przewiduje kilka rozgrywek kwalifikacyjnych w sieci, a także wielkie finały wieńczące wydarzenie na LAN-ie. Za ustanowienie formatu i zasad obowiązujących w zmaganiach, a także transmisję i wszelkie operacje podczas turnieju, odpowiadać będzie jednak firma wybrana w przetargu. UEFA zajmie się zatwierdzeniem reklam, marketingu i promocji.

Nie ogłoszono jeszcze tytułu, którym zainteresowane jest UEFA. Najbardziej naturalnym wyborem wydaje się jednak gra z serii FIFA, z którą organizacja posiada zresztą powiązania. W FIFA 19 – po tym, jak licencję straciło japońskie KONAMI – dostępna będzie przecież Liga Mistrzów.

Do tej pory najbardziej prestiżowe rozgrywki w FIFA rozgrywane były pod szyldem FIFA eWorld Cup. Tegoroczną odsłonę zmagań zwyciężył Mosaad „Msdossary” Aldossary – gracz z Arabii Saudyjskiej. Damian „damie” Augustyniak, który na turnieju reprezentował Polskę oraz AS Roma/Fnatic, swoją przygodę z mistrzostwami zakończył w fazie grupowej.

Źródło: eweszlo.pl