UltraLiga na antenie Polsat Games

Na polskiej scenie League of Legends powstaje nowa liga.

Rozgrywki pod nazwą Ultraliga wystartują już 1 października, a transmisja dostępna będzie między innymi na nowym kanale telewizyjnym Polsat Games.

Pomysłodawcą projektu jest firma Frenzy, powiązana z kanałem Polsat Games, który ruszy już wkrótce. Część spotkań fazy zasadniczej i cała faza play-off będzie rozgrywana w trybie offline, w nowoczesnym studiu e-sportowym w Warszawie.

W zmaganiach wystartuje osiem zaproszonych zespołów. Będą one rywalizować nie tylko o najwyższe lokaty, ale i o nagrody z puli wynoszącej 100 000 złotych.  Mecze w ramach Ultraligi odbywać będą się w poniedziałki i wtorki, a każda z transmisji będzie zawierać segmenty publicystyczne przed i po spotkaniach, a także analizę.

 

Polsat Games

to nowy tematyczny kanał Telewizji Polsat, który wystartuje jeszcze w 2018 roku. Poświęcony będzie rozgrywkom e-sportowym oraz grom komputerowym. W ramówce Polsat Games m.in. rozgrywki Ultraliga League of Legends.

Do końca roku Polsat Games pokaże aż 130 godzin ligowych zmagań na żywo. Dodatkowo transmisja prowadzona będzie w internecie na platformach IPLA, Twitch oraz YouTube. Będzie ona prowadzona z nowo powstałego studia telewizyjnego.

Ultraliga League of Legends w Polsat Games transmitowana będzie w poniedziałki oraz wtorki.

Jak mówi Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games – „Pokażemy e-sportowe zmagania w sposób, w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce. Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny e-sportowe.”

W ramówce Polsat Games znajdą się programy gamingowe. Transmitowane będą organizowane przez stację turnieje e-sportowe. Dodatkowo na kanale będzie można obejrzeć także anime, tj. japońskie seriale animowane oraz serial Dragon Ball Super. Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu podkreśla, że ma większe plany, co do nowego kanału tematycznego.

„To projekt 360, będzie realizowany na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i niezwiązany tylko z telewizją. Polsat Games jest projektem kompleksowym. Tak jak przy Polsat Sport zbudowaliśmy profesjonalne studio, to tutaj gamerów chcemy potraktować bardzo poważnie. Jesteśmy w trakcie budowy zaawansowanego technologicznie studia do gier”. – mówił podczas konferencji prasowej Cyfrowego Polsatu.

Pomysłodawcą kanału jest Piotr Żak, najmłodszy syn Zygmunta Solorza założyciela Polsatu. W czerwcu 2018 roku nadawca otrzymał 10-letnią koncesję na nadawanie tego kanału na satelicie i w kablówkach. Zespół Polsat Games składa się z 55 osób, którymi kieruje Bartosz Pawlik.

Zwycięzcę pierwszego sezonu Ultraligi wyłoni faza pucharowa rozgrywana offline. Bieżące informacje na temat nowej ligi dostępne są na kanałach social media: FacebookuTwitterze oraz Instagramie.

Przedstawiamy członków zespołu Ultraligi!

– Pokażemy esportowe zmagania w sposób w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce – tłumaczy Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games. – Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny esportowe.  

Daniel „Rajon” Pastusiak

Daniel „Rajon” Pastusiak źródło: facebook.com/ultraliga

Ekipę otwiera osoba, bez której ten projekt nie mógłby powstać – tworzył go od podstaw oraz decydował o jego ostatecznym kształcie. Daniel „Rajon” Pastusiak to komentator, twórca oraz prowadzący esportowych programów publicystycznych. Rajon podczas zbliżających się transmisji będzie pełnił rolę eksperta analyst desku

 

Wojciech „Tabasko” Kruza

Wojciech „Tabasko” Kruza źródło: facebook.com/ultraliga

to profesjonalny gracz League of Legends, zwycięzca Riot Polish Championship 2014, zdobywca Pucharu Polski Cybersport oraz mistrz obu sezonów PLE. Dziś zawiesił myszkę na kołek, aby po 4 latach aktywnej gry pełnić rolę eksperta w Ultralidze.

 

Fryderyk „Veggie” Kozioł

Fryderyk „Veggie” Kozioł źródło: facebook.com/ultraliga

to były profesjonalny gracz, najbardziej utytułowany trener esportowy w Polsce i jedna z ikon polskiego LoLa – w Ultralidze będzie pełnił funkcję komentatora oraz eksperta.

Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk

Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk źródło: facebook.com/ultraliga

– esportowy dziennikarz, analityk i ekspert znany z zamiłowania do koreańskiej sceny League of Legends. Tomka wielokrotnie będziecie mogli zobaczyć za komentatorskim biurkiem w naszym studiu w Warszawie.

 

Marina „lova” Krylova

Marina „lova” Krylova źródło: facebook.com/ultraliga

jest autorką wielu wywiadów z topowymi międzynarodowymi gwiazdami sceny LoLa i CSa, prowadzi także esportowy kanał na YouTube. W Ultralidze pełni funkcję stage hosta, będzie też przeprowadzać wywiady z graczami.

 

Dawid „Azonh” Letachowicz

Dawid „Azonh” Letachowicz źródło: facebook.com/ultraliga

jest młody i pełen werwy – zaczynał jako karciany Youtuber oraz komentator. W Ultralidze będzie pełnił funkcję prowadzącego sekcji analizy.

 

Jan „PieceOfYourPie” Hrynkiewicz

Jan „PieceOfYourPie” Hrynkiewicz źródło: facebook.com/ultraliga

– aktor i student Łódzkiej Szkoły Filmowej. Prowadził polską transmisję z Mistrzostw Świata League of Legends w 2014 roku. Chwilowo porzucił esportową karierę na rzecz szkoły aktorskiej. Teraz PieceOfYourPie dołącza do grona komentatorów Ultraligi!

Znacie już pełen zespół. Niebawem ogłosimy zaproszone drużyny!

źródło:eweszlo.,facebook.com.własne