Zawodnik NHL Zachary „Zach” Hyman, który ogłosił powstanie E11 Gaming

TORONTO, ON - OCTOBER 17: Zach Hyman #11 of the Toronto Marlies skates up ice against the Albany Devils during game action on October 17, 2015 at the Ricoh Coliseum in Toronto, Ontario, Canada. (Photo by Graig Abel/Getty Images)

Profesjonalny gracz hokeja na lodzie NHL Zachary „Zach” Hyman ogłosił powstanie nowej e-sportowej organizacji E11 Gaming.

Hyman znowu wyrusza poza lód i chce wejść do branży e-sportowej. Lewy skrzydłowy Toronto Maple Leafs ogłosił, że otwiera nową organizację z Toronto w Ontario.

Hyman powiedział: „[Esports] jest rozwijającym się przemysłem, spotkałem się z kilkoma różnymi firmami esportowymi, aby ocenić zainteresowanie inwestowaniem w coś, co lubię. Nie znalazłem nieczego odpowiedniego dla mnie, więc postanowiłem wyjść i zbudować coć własnego. „

Hyman nie jest sam w tym projekcie, ponieważ zaprosił do projektu Olivera Silversteina na stanowisko dyrektora operacyjnego. Silverstein pracował wcześniej z WorldGaming i 3six5.

Zach Hyman Zdjęcie Graig Abel/Getty Images

Według raportu NHL , E11 Gaming chce zainwestować w odnoszących sukcesy graczy, którzy mogą wygrywać turnieje. Młoda organizacja spogląda na TwitchCon i zawody Fortnite odbywające się w Kalifornii od 26 do 28 października. Zespół wysyła dziewięciu graczy, którzy są częścią składu Fortnite na E11 Gaming.

Do tej pory E11 Gaming ogłosił trzech graczy, Garvin „BlooTea” Chen, Jake „Vicaros” Lyonns i Chris „Generał” Lee . Ci gracze wraz z resztą składu podróżują do TwitchCon, aby rywalizować o część puli nagród o wartości 2 milionów USD.

Reszta listy zostanie ujawniona 26 października, kiedy oficjalna strona zostanie opublikowana .

Esports Insider mówi: Linie dzielące esport i sporty tradycyjne są cieńsze każdego dnia. Zespoły rozumieją, że esport nie stanowią bezpośredniej konkurencji, ale stanowią świetne uzupełnienie dla ich klubów. W tym roku sportowcy zakładają własne organizacje, a zainteresowanie i inwestycje mogą przynieść korzyści całej branży